EKONOMİ

Altın Piyasaları Uzmanı Analist İslam Memiş Tahminini Açıkladı: Gram Altın 500 TL Olacak Mı?

Başarılı tahminlerin ile 2020 yılına damga vuran Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş 2021 yılına ilişkin altın fiyatları tahmini ve gram altın beklentisi hakkında detaylara yer verdiği yeni yorumunu açıkladı. İslam Memiş altın yorumları son dakika, İslam Memiş altın yorumu güncel, İslam Memiş gram altın yorumu kaç TL, altın yükselecek mi, gram altın yeniden 500 TL olur mu, elinde altını olanlar ne yapmalı, 2021 yılında altın fiyatları ne olur, şu an altın almak, bozdurmak mantıklı mı?

Başarılı tahminlerin ile 2020 yılına damga vuran Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş 2021 yılına ilişkin altın fiyatları tahmini ve gram altın beklentisi hakkında detaylara yer verdiği yeni yorumunu açıkladı. İslam Memiş altın yorumları son dakika, İslam Memiş altın yorumu güncel, İslam Memiş gram altın yorumu kaç TL, altın yükselecek mi, gram altın yeniden 500 TL olur mu, elinde altını olanlar ne yapmalı, 2021 yılında altın fiyatları ne olur, şu an altın almak, bozdurmak mantıklı mı?

Altın Piyasaları Uzmanı ve analist İslam Memiş altın fiyatları hakkında yeni tahmin ve yorumlara yer verdiği videosunu paylaştı. Özellikle de 2021 yılında altın fiyatları ne olur ve şu an altın bozdurmak mantıklı mı sorusuna yanıt arayan kişilere yönelik önemli açıklamalara yer veren İslam Memiş “gram altın yeniden 500 TL olur mu?” sorusuna yanıt verdi. 

İSLAM MEMİŞ ALTIN YORUMLARI SON DAKİKA: GRAM ALTIN 500 TL OLUR MU?

Elinde altını olanlar, altın almak isteyenler ve altın yatırımı yapmak isteyen kişilerin yakından takip etmiş oldukları İslam Memiş altın yorumları ile yeniden dikkat çekti. İslam Memiş You Tube kanalı üzerinden paylaşmış olduğu son videosunda altın fiyatlarını değerlendirdi. İşte İslam Memiş’in son altın fiyatları yorumları ve teknik analizi: 

“Emtia fiyatlarının baskı altında kaldığı bir haftayı geride bırakıyoruz. Özellikle de altın fiyatlarının gram ve gümüşün gram fiyatında dolar kurunda yaşanan geri çekilme ile birlikte biraz daha hızlı bir gerileme yaşandığını gördük. Bu fiyatlamalar karşısında yatırımcılar özellikle de orta ve uzun vadede altın ve gümüş alacak olanlar da yine bu hafta içinde fırsatları yakalamış oldu. 

2021 yılına başlayalı iki hafta oldu. Bu iki haftalık süreç içerisnide sert bir şekilde yükselen altın ve gümüş fiyatları ilk haftada yükseldi, ikinci hafta da sert düşüş yaşadı. Önümüzde daha 11 ay var, bu süreçte neler yaşanacak neler? Hatırlanacağı üzere daha önceki videolarımda da sık sık 2021 yılında altın fiyatlarının dalgalı yükseliş seyri göstererek değer kazanacağını dile getirmiştim. 

Daha yılın iki haftasında bu dalgalı seyrin gerçekleştiğini görüyoruz. Emtia piyasası yılın birinci haftasında sert yükseldi, ikinci haftasında düştü. 

ALTIN FİYATLARI NEDEN DÜŞTÜ?

Altın fiyatları neden düştü önce onu bir anımsatmak isterim. Tahvil faizlerinde yaşanan artış ile yatırımcılar bu tarafa kaydı. Elindeki altınlarını satan yatırımcılar ABD tahvili almaya başladılar. Diğer yandan piyasalarda yaşanan kargaşa ile beraber finansal piyasalarda arayış içinde olan yatırımcılar kripto paralara kaydı. 

Bütün sosyal medyada altın ile kripto paralar kıyaslandı ve yoğun bir şekilde Bitcoin altının yerine geçecek algısı yaratıldı. Bu kadar kargaşanın olduğu bir yerde emtia fiyatlarının düşük kalması düşünülemez. FED Başkanı Powell tarafından yapılan açıklamalarda tahvil alım programlarında düşük faiz politikası ve enflasyonda yükseliş yaşanmadan faizi yükseltmeyecekleri açıklaması sonrasında emtia fiyatlarında güçlenme yaşandı. 

ABD Başkanı Biden 2 trilyon dolarlık büyüklüğe sahip teşvik paketi açıklaması yapılması da altını destekledi. Şu anda Amerika’da vatandaşların gelirlerinin düştüğü ve işsizlik olduğunu biliyoruz zaten. Karşılıksız ve sınırsız olarak basılan paralar bu şekilde dağıtılıyor. Düşük faiz politikaları devam ediyor, hükümetler insanları ayakta tutmak için para basmayı sürdürüyor. 

Koronavirüs salgınının ekonomide açtığı yaralar en erken 2 senede kapanabilecek gibi görünüyor. Bu süreçte piyasalarda endişe dalgası sürüyor. Amerika para bastığı sürece emtia fiyatları düşük kalmaya devam edemez. 

GRAM ALTIN 500 TL OLUR MU?

Yılın ilk çeyreğinde beklediğim düşüşler Şubat ayının yarısında ya da Mart, Nisan ayında gerçekleşebilir. Sabitlenmiş videom da var 60 bin dolar seviyesinden ben kişisel bir pozisyon aldım, 50 bin dolar seviyesine kadar bekleyeceğim. Benim pozisyonum 6 aylık olduğu için ben kişisel bir pozisyon aldım. 

Ülke finans yönetimi artık bir çıkmazın içinde. Kim ne yapacağını bilmiyor. Bizim yapmamız gereken varlıklarmızı satın alırken orta ve uzun vadeyi göz önüne alarak bunları yapmamız gerekiyor. Sevgili arkadaşlar emtia fiyatlarında yaşanan düşüşlerin kalıcı olmadığını gördüğümü, yüksek maliyetten altın, gümüş ve döviz almış arkadaşlara da sık sık yaşanan bu gerileme ve teknik düzeltmelerin kalıcı olmadığını söylemiştim. 

Biz bundan sonraki süreçlerde emtia fiyatlarında hızlı bir yükseliş yaşayabiliriz. Kardeşim ben 520 liradan gram altın, 8 liradan dolar almıştım, keşke almasaydım, buraları gördüğüm anda hemen satacağım, yeter ki zararımı çıkartacağım diyen arkadaşlara nefsinizle değil mantığınızla hareket edin diyeceğim. 

Zaten bu seviyelerde ben herkese bu seviyelerden alınmaz diyerek uyarıda bulunmuştum. Bu süreç itibari ile sert dalgalanma ve aşağı, yukarı hareketlerde hemen twitter mesajından devreye giriyorum ve alınması gereken pozisyonlar hakkkında bilgi veriyorum, dikkat edin diye uyarılarda bulunuyorum. 

Ben Şubat ayında temkinli duruşumu sürdüreceğim. Dolar kurunda düşüşün kalıcı olacağını asla tahmin etmiyorum. Tamamen küresel bir balon ve problemler büyüyor ve bunların baskılanması kolay değil. Ekranlarda gram altını 436 TL seviyesini görsenizde kuyumcuya giden fiziki altının 440-445 liraya alındığını göreceksiniz. 

1888 dolarda ons altın fiyatı kırılırsa 2 bin dolar hızlı aşılabilir diye düşünüyorum. Gümüşün ons fiyatı için de yükseliş bekliyorum. Altın fiyatlarında düşüşün kalıcı olacağını asla düşünmüyorum. Özellikle de Biden ve Powell tarafından yapılan açıklamalar bize bunu gösterecektir”

NOT: Burada yer alan bigiler Altın Piyasaları Uzmanı İslam Memiş tarafından yapılan kişisel yorumlar olup, emlak365.com olarak yatırım tavsiyesi verilmemiştir. 

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir