Altın Piyasaları Uzmanı Gram Altında 500 TL'yi İşaret Etti Altın Almayan Zarar Ediyor Dedi

Altın piyasaları uzmanı İslam Memiş piyasaların son durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Konuşmasında altın fiyatlarının yükseleceğine yönelik açıklamalarda bulunan Memiş gram altında 500 TL'yi işaret etti.

Altın Piyasaları Uzmanı Gram Altında 500 TL'yi İşaret Etti Altın Almayan Zarar Ediyor Dedi
Altın fiyatlarında yaşanan son bir haftalık değişim yüzde 9.5 ile yüzde 10 arasında oldu. Bir haftalık süreçte yaşanan değer artışlarının ardından gram altın 400 TL sınırından 440 TL seviyesine çıkmıştı. Çeyrek altın ise 658 TL'den 723 TL'ye ulaştı.

Altın fiyatlarında yaşanan bu artışların en merak edilen soruların başında ise bu yükselişin ne kadar süre devam edeceği. Altın fiyatlarında yaşanan sürece ilişkin detaylar İslam Memiş tarafından ele alındı.

İSLAM MEMİŞ'TEN FAİZ AÇIKLAMASI

İslam Memiş piyasalara ilişkin değerlendirmesinde Merkez Bankası'nın Nisan ayı PPK toplantısına dair analizlerde bulundu. Bu kapsamda farklı bir değerlendirmede bulunan İslam Memiş, Merkez Bankası'nın Nisan ayı PPK toplantısından önce ara bir toplantı yapabileceğini iddia etti.

Bu yönde bir beklentisi olduğunu vurgulayan İslam Memiş ara kararla faiz indirimi olabileceğini söyledi. Memiş faiz indirimlerine dair konuşmasında "Nisanı beklemeden piyasalardaki hareketliliği artırmak için faizlerde indirim yapılma ihtimalini yüksek görüyorum. Yakın zamanda Merkez Bankası faizleri indirirse sürpriz olmaz." ifadelerini kullandı.

ALTIN FİYATLARI İÇİN 500 TL'Yİ İŞARET ETTİ

Merkez Bankası'nın atacağı hamlelere dair açıklamalarda bulunan İslam Memiş altın fiyatlarının da yükseleceğini söyledi.

Gram altın üzerinden değerlendirmelerde bulunan Memiş, gram altın 400 TL seviyelerine indiğinde al önerisinde bulunduğunu ifade etti. Şuan gram altının 440 TL olduğunu söyleyen İslam Memiş, bugün 440 TL seviyesinden almayan yarın 500 seviyesinden almak zorunda kalacak dedi.

Konuşmasının devamında gram altın için hedef rakamı veren Altın Piyasaları Uzmanı Memiş "Ani reflekslerle yatırımcıların TL pozisyonu almış olduğunu gördük. Düşüşlerde sakin olun bu düşüşleri varlıklarınızı yerine koyarak değerlendirebilirsiniz. Gram altın TL fiyatında 600 lira seviyesinin önü açıldı diğer seviyeler tarih olma yoluna aday oldu." değerlendirmesinde bulundu.

EDİTÖR NOTU: Altın fiyatlarına dair yapılan değerlendirme haber amacıyla paylaşılmıştır. Asla yatırım tavsiyesi içermez.
Yorumlar (0)