Altın Piyasası Son Dakika Gelişmeleri! 11 Nisan 2021 Pazar Altın Fiyatları Canlı Takip Ekranı!

Altın piyasasında güncel fiyatlamalar büyük bir ilgiyle takip ediliyor. 11 Nisan 2021 Pazar günü altın fiyatları ne kadar oldu? Altın fiyatları canlı takip ekranına nasıl bakılır? Altın fiyatları yükselir mi yoksa düşer mi?

Altın Piyasası Son Dakika Gelişmeleri! 11 Nisan 2021 Pazar Altın Fiyatları Canlı Takip Ekranı!
Altın piyasasında karışık fiyatlama devam ediyor. Fiyatlardaki istikrarsızlık yatırımcılara endişe verse de beklenen kazançların istenilen seviyede gerçekleşmemesi altın fiyatlarının değişimlerine dair ilgi artmaya devam ediyor. Kazanç hedeflerini tutturan yatırımcılar sat noktasına ulaşılması ile altından çıkış için harekete geçiyorlar. Bu nedenle altın fiyatları canlı takip ekranından fiyatlara dair farklılaşmalar takip ediliyor.

ONS ALTIN FİYATI KAÇ DOLAR OLDU?

Altın piyasası geçtiğimiz günlerde ons altında 1.680 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Bu gerileme neticesinde “Altın piyasası çöktü mü” sorusu gündeme geldi. Ancak çok geçmeden fiyat düşüşünün altın piyasasından dolayı değil dolar güçlenmesi ve ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin artmasından kaynaklandığı ortaya çıktı. Yatırımcılar varlıklarını daha aktif şekilde kullanabilecekleri alanlarda değerlendirince altının güvenli liman pozisyonuna gerek kalmadı. Dolayısıyla altın fiyatlarında da bu yönde bir gerileme gerçekleşti. Ancak çok geçmeden altın FED açıklamalarından destek bularak ons altında 1.744 dolar seviyesine yükselme meydana geldi. Bu yükseliş yatırımcılarının finansal endişelerini de ortadan kaldırdı.

GRAM ALTIN FİYATI NE KADAR?

Gram altın fiyatlaması da en çok merak edilen konulardan birisi olmaya devam ediyor. Dolar kuru ve ons altının etkisi ile fiyatlanan gram altın bir süredir tutunduğu 450 TL'nin üstünde fiyatlanmayı sürdürüyor. Dolar kurunun 8,15 TL'de neredeyse sabitlenmesi ile güçlü bir duruş sergileyen gram altın ons altının yükseliş trendinden aldığı destek ile şu anda 457 TL'den işlem görmeye devam ediyor. Gram altının 450 TL üzerini bir sıçrayış tahtası olarak belirlediği ve bir süre sonra buradan 480 TL hedefine doğru sert bir yükseliş gerçekleştireceğine dair büyük bir beklenti oluştu.

ALTIN FİYATLARI YÜKSELİR Mİ?

Altın piyasasında altın çeşitlerinin fiyatları da merak edilmeye devam ediyor. Son piyasa verilerine göre tam altın 2.970 TL'den, yarın altın 1.500 TL'den ve çeyrek altın da 750 TL'den işlem görüyor. Altın fiyatlarının esas yönünün ise 11 Nisan 2021 Pazar günü Asya piyasalarının işleme başlaması ile netleşeceği bildirildi.
Yorumlar (0)