Altın Piyasası Uzmanı İslam Memiş'ten Çok Çarpıcı Değerlendirme! Gram Altın 385 TL'ye Düşecek Mi!

Altın piyasasında meydana gelecek yükseliş ivmesi sonrasında ekonomistler altın fiyatlarının ilerleyen günlerde nasıl şekillenebileceği konusunda değerlendirmelerini kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyorlar. Finans analisti İslam Memiş de altın fiyatları için beklentisini açıkladı. Diğer ekonomistlerden farklı bir iddiada bulunan İslam Memiş altın fiyatlarında gerileme olacağını ifade etti.

Altın Piyasası Uzmanı İslam Memiş'ten Çok Çarpıcı Değerlendirme! Gram Altın 385 TL'ye Düşecek Mi!

Altın piyasası son dönemlerin en çok tartışılan finans alanlarından birisi haline geldi. Ciddi bir yükseliş ivmesi kazanan altın piyasasında yatırımcılar büyük bir merakla fiyatların ne şekilde yön alabileceğini bekliyorlar. Finans uzmanları ise altın piyasasına yöelik değerlendirmelerini paylaşarak altın fiyatı tahminlerini açıklıyorlar.

Altın piyasasında gerçekleşen artışlar tüm zamanların rekoruna doğru ilerlerken fiyatların ilerleyen günlerde ne yönde şekilleneceği konusunda yatırımcılar finans uzmanlarının değerlendirmelerini büyük bir ilgiyle takip ediyorlar. Altın fiyatları konusunda en çarpıcı değerlendirmeyi ise Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş yaptı.

ALTIN FİYATLARI DÜŞECEK!

Amerika Merkez Bankası'nın dolar üzerine yapacağı hamlelerin dolar varlıklarında toparlanmayı sağlayacağını söyleyen İslam Memiş, “FED'in bu hamlesi gelir ve amaçlanan gösterge gerçekleşirse altının ons fiyatı kısa vadede 1.895 dolar seviyesine gerileyecektir. Bu gerileme gram altının fiyatını da 408 TL'yeçekecektir.” dedi.

GRAM ALTIN 385 TL'YE İNECEK!

Altın piyasasının Türkiye'de önemli isimlerinden olan İslam Memiş, “Ağustos ayında altın fiyatlarında aşağı yönlü düzeltme hareketleri gerçekleşecek. Altın alımı için vatandaşlar acele etmemeli. Altında alım fırsatı doğacaktır. Bu seviyeden altın almak zarar ettirir. Ağustos ayı sonunda ons altın 1.740 dolar seviyesini test edecektir. Bu seviyede ise gram altının fiyatı 385 TL'ye gerileyecek.” ifadelerini kullandı.

KISA VADELİ ALTIN FİYATI BEKLENTİSİ

Altın fiyatları konusunda kısa vadeli beklentisini de açıklayan İslam Memiş, “Doların değer kaybından güç alan altın son 2 günde ciddi bir yükseliş gerçekleştirdi. Bu seviyede kar satışları yoğun bir şekilde başlayacaktır. Bu satışlar da altın fiyatlarında gerilemeye neden olacak. Altın fiyatlarına bu yönde uygulanacak bir baskı neticesinde ons altın 1.900 doların aşağısına çekilecektir. Gram altın ise 420 TL'nin altına demir atacaktır. Bu hafta altın piyasaları bu şekilde kapanabilir.” şeklinde konuştu.

Emlak365.com