Altın Piyasası Uzmanları Açıkladılar! 1-2 Gün İçinde Altın Fiyatları Bu Seviyeye Fırlayacak!

Son günlerde fiyatlarda yükseliş trendinin bariz bir şekilde görüldüğü altın piyasası hakkında uzman isimlerden ardı ardına çarpıcı açıklamalar geldi. Altın fiyatlarındaki yükseliş ivmesine dikkat çeken uzmanlar 1-2 gün içerisinde altın fiyatlarının sert bir şekilde yükseleceğini açıkladılar. İşte altın piyasasının nabzını tutan uzmanların yeni altın yorumları ve tahminleri...

Altın Piyasası Uzmanları Açıkladılar! 1-2 Gün İçinde Altın Fiyatları Bu Seviyeye Fırlayacak!

Altın piyasası oldukça hareketli günler geçirmeye devam ediyor. Dolar endeksinde düşüş hareketlerinin ABD ekonomisin şok etkisi yaratmasının ardından altın alımlarına yönelme artınca ons altın güçlü bir pozisyonda kendisini buldu. Nisan ayı içerisinde 1.600 dolarlı seviyelere düşen ons altın şu anda 1.883 dolardan işlem görüyor. Altın fiyatlarında yönün ne olacağına dair de analistlerin çarpıcı değerlendirmeleri bugün ardı ardına geldi.

ALTIN FİYATLARI 1-2 GÜN İÇERİSİNDE SERT ŞEKİLDE YÜKSELECEK

Altın fiyatlarına dair analizi ile oldukça takdir edilen ekonomistler arasında yer alan Tunç Şayıroğlu bugün yaptığı açıklamasında, “Altın son günlerde çok hızlı hareket etmiyor. Ara ara da geri çekilmeler takip edebiliyoruz. Bu fiyat gerilemeleri alım fırsatı olarak değerlendiriliyor. Ben 1-2 gün içerisinde altın fiyatlarının sert bir şekilde yükseleceğini düşünüyorum. Altın yukarı yönlü hareket için kendisine çok uygun bir zemin hazırladı. Ons altında 1.900 dolar üzerini görmemiz çok uzun bir süre almayacaktır.” dedi. 

ONS ALTIN YIL SONU 2.100 DOLAR ÜZERİNDE OLABİLİR

Gram altın ve ons altın hakkında değerlendirmede bulunan Gedik Portföy Fon Yönetim Müdürü Eral Karayazıcı, “Hem ons altının hem de dolar kurunun yükselişi ile Nisan başında 450 TL olan gram altın 510 TL seviyesine kadar çıktı. Bence aşılması kolay olmayacak olan direnç hattı 530-535 TL seviyesi olacak. Bu bandın test edilip edilmeyeceği ons altının fiyatlamasının yanında Türk lirasının göstereceği performans ile alakalı olacak. Sonbahardan itibaren FED fiyatlaması gerçekleştirilmiş olursa altın rıtayı hızlı bir şekilde yukarı yönlşü kıracaktır. Bu senaryoda ons altının yılı 2.100 dolar üzerinde tamamlaması beklenilebilir.” ifadelerini kullandı. 

GRAM ALTININ YÜKSELİŞİNİN DEVAM ETMESİNİN ŞARTLARI

Yatırım Danışmanı Eda Karadağ ise gram altın analizinde, “Kasım 2020'de 540 TL'ye kadar yükselen gram altın şu anda 510 TL'den fiyatlanıyor. Gram altının 500 TL üzerinde kalması demek yükselişin sürmesi anlamına geliyor. Ons altının yükselişleri de gram altını 500 TL üzerinde destekliyor. Ons altın 1.900 dolar üzerine doğru yükseldikçe ve kurda da ani düşüşler meydana gelmedikçe gram altın 500 TL üzerindeki ilerleyişini sürdürecektir.” şeklinde belirtti.

Not: Haberimizde yer verdiğimiz ekonomistler kendi düşüncelerini beyan etmişlerdir. Bu ifadelerden yola çıkarak yatırım kararı alınmamalıdır. İlgili değerlendirmeler bilgilendirme amacıyla kullanılmıştır. Altın piyasasında yatırım yaparken sitemiz üzerindeki verilerle hareket edilmemelidir. Emlak365 olarak herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi vermemekteyiz.

Yorumlar (0)