Altın Piyasasında Ralli Devam Ediyor Diyen İslam Memiş Gram Altın Ve Ons Altın İçin Yeni Tahminini Açıkladı!

Altın piyasalarında yüksek seviyeden fiyatlamanın yaşandığı trend hızını kesmeden devam ediyor. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş bir açıklamada bulunarak yeni fiyat tahminlerini duyurdu. Gram altın ve ons altın ne kadar olur?

Altın Piyasasında Ralli Devam Ediyor Diyen İslam Memiş Gram Altın Ve Ons Altın İçin Yeni Tahminini Açıkladı!

Altın piyasasında geçtiğimiz hafta başlayan yükseliş trendi anlık geri çekilmeler haricinde devam ediyor. Yükseliş hareketi nedeniyle yatırımcıların tüm ilgisi yeniden altın fiyatlarına yöneldi. Bundan dolayı da altın pişyasasına dair yorumlar yapan ve altın fiyatlarına ilişkin tahminlerini açıklayan ekonomistlerin analizlerine dair araştırmalar oldukça arttı.

ALTIN FİYATLARINDA RALLİ DEVAM EDİYOR

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş yeni haftanın ilk altın yorumunu yaptı. Emtia fiyatlarında hızlı bir yükseliş olduğunu söyleyen İslam Memiş, “Emtia fiyatlarında hızlı bir yükseliş yaşandı. ABD'den gelen veri akışları da emtia piyasalarına olumlu yansıdı. Hızlı yükseliş hareketi devam etti. Altın fiyatlarındaki ralli devam ediyor. Ancak yükseliş neticesinde değerlenen altında kar satışları olacaktır. Bundan dolayı da zaman zaman geri çekilmeler görülebilir. Mayıs ve Haziran aylarında altın fiyatlarında hızlı yükselişler yaşanabileceğini daha önce söylemiştim.” dedi.

GERİ ÇEKİLMELERE DİKKAT!

Altın fiyatlarında geri çekilmeler olabileceğini söyleyen İslam Memiş, “Bu hafta veri akışı açısından oldukça sakin geçecek. Geçen haftaya kıyasla hareketlilik az olacak. Altında kar satışları haricinde aşağı yönlü bir trendin hakim olması çok zor. Ons altında 1.780 dolar seviyesinde çok güçlü bir destek noktası var. Bu destek noktasının aşılması gerekiyor ki altın çok güçlü bir yükseliş gerçekleştirsin. Bunun için ons altın geri çekilmelerle bu seviyeyi değiştirmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

GRAM ALTIN YORUMU

Gram altına yönelik de yorumunu yapan İslam Memiş, “Gram altın fiyatlarında da 488 TL seviyesi güçlü bir direnç noktası oluşturdu. 497 TL seviyeleri bu hafta test edilebilir. Gram altının da aşağıdan destek alması gerekiyor. 480 TL seviyesine gerileme olursa altında sarkmalar yaşanabilir. Ardından ise hızlı bir yükseliş meydana gelecektir. Bu geri çekilmeler yalnızca düzeltme için gerçekleşir. Altında olumsuz bir durum yok ve geri çekilmeler de negatif bir algıyla karşılanmamalıdır.” şeklinde konuştu.

ONS ALTIN VE GRAM ALTIN NE KADAR OLUR?

Ons altın ve gram altın için fiyat tahmini yapan İslam Memiş, “Altın fiyatları oldukça yükselmeye başladı. Mayıs ayında yeni zirveler göreceğiz. Haziran ayında gram altını 560 TL, ons altını 1.960 dolar seviyesinde göreceğiz. Altını mümkün oldukça satmamak gerekir. Satış için altın yatırımında doğru bir zamanda değiliz. Ancak geri çekilmeler yaşandığında da o seviyeler altın için alım fırsatı olacaktır. O seviyeler de değerlendirilmelidir.” yorumunda bulundu.

Not: Haberimizde yer alan ekonomik değerlendirmelere yalnızca bilgilendirme maksadıyla yer verilmiştir. Burada yapılan yorumları dikkate alarak yatırım tasarrufunda bulunulmamalıdır. Sitemiz kesinlikle yatırım tavsiyesi vermemektedir. Yatırım tavsiyesi almak isteyenler yatırım şirketlerine başvurmalıdırlar.

Yorumlar (0)