Altın Piyasasında Tüm Dengeler Değişti Diyen İslam Memiş Gram Altın Fiyatı Tahmini İle Şaşırttı

Altın piyasasında önemli fiyat değişimleri yaşanmaya devam ediyor. Yatırımcılar altın fiyatlarına dair altın yorumlarını öğrenmek istiyorlar. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş de bir açıklama yaparak altın piyasasında tüm dengelerin değiştiğini söyledi. 

Altın Piyasasında Tüm Dengeler Değişti Diyen İslam Memiş Gram Altın Fiyatı Tahmini İle Şaşırttı

Altın yatırımı yapan yatırımcılar fiyatlardaki ilerlemeyi çok yakından takip etmeye devam ediyorlar. Altın fiyatlarının değişimi akılları karıştırsa da uzman analizleri ile yatırımcılar piyasanın hangi noktalara ulaşabileceğine dair tahminlerde bulunabiliyorlar. Türkiye'de altın piyasası denilince akla gelen ilk isimlerden birisi olan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş de yeni bir altın yorumu yaptı. 

İSLAM MEMİŞ ALTIN YORUMU

Altın yatırımında kısa vadeli hareketlerin olumlu sonuçlar vermeyebileceğini söyleyen İslam Memiş, “Yarını göremediğimiz bir ekonomi ile karşı karşıyayız. Böyle bir ortamda kısa vadeli alım satım işlemleri artık rafa kaldırılmalı. Altını satın alttan almak için beklemeye geçenler çok pişman olacaklar. Altın yatırımlarına sahip çıkanlar ise yüksek kazançlar elde edecekler.” dedi.

Altın fiyatlarına dair değerlendirme yapan İslam Memiş, “Dolarda bir toparlanma bekliyorum. Dolayısıyla gram altın fiyatı da buradan aldığı destekle yükselecektir. Ben daha önce bir geri çekilme beklediğimi söylemiştim. Ancak bu geri çekilme artık çok zor görünüyor. Hem ons altın hem de dolar kuru toparlanıyor. Dolayısıyla bir geri çekilme olmayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Gram altın almayı düşünenler için de bir yorumda bulunan İslam Memiş, “Yatırımcıların soruları ile çok sık karşılaşıyoruz. Bu fiyattan altın alırsam doğru yapar mıyım diyorlar. Gram altın şu anda 511 TL olmuş. Haziran ayında çok daha yüksek seviyelere çıkacaktır. Ancak bu seviyeden gram altın almak yatırımcısına çok fazla bir getiri sağlamayacaktır. Biraz beklemek faydalı olacaktır. Gram altında geri sarkmalar yaşanır ve 500 TL altına düşülürse o zaman alınabilir.” şeklinde konuştu. 

GRAM ALTIN KAÇ TL OLUR?

Gram altın fiyatının yükseliş trendi içerisinde olduğunu söyleyen İslam Memiş, “Altın şu sıralar yükseliş trendinde. Bunun süreceği ve düşüşlerin de sınırlı ve kısa süreli olacağını görüyoruz. Haziran ayında gram altın 530 TL seviyesine yükselirse bu yükselişin 560 TL'ye kadar gideceğine inanıyorum.” açıklamasını yaptı.

Not: Haberimizde yer alan değerlendirmeler ilgili ekonomistin düşünceleridir. Buradaki yorumlarla yatırım kararı alınmamalıdır. Sitemizde herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi verilmemektedir. 

Yorumlar (0)