Altın ve Doları Gölgede Bırakıyor! Ünlü Ekonomistten 2021 Gümüş Yorumu Geldi, Yükselecek

Yatırımcıların popüler yatırım araçlarından biri haline gelen gümüş 2020 yılsonunda adından söz ettirmeyi başarıyor.

Altın ve Doları Gölgede Bırakıyor! Ünlü Ekonomistten 2021 Gümüş Yorumu Geldi, Yükselecek

Yatırımcıların popüler yatırım araçlarından biri haline gelen gümüş 2020 yılsonunda adından söz ettirmeyi başarıyor. Altın ve dolar kuru için takip edilen mali teşvikler öncesinde gümüş değer kazanmaya devam ediyor.

2020 yılının en dikkat çeken yatırım araçlarının başında gümüş geliyor. Pandemi sürecinde değerli metal artışlarından etkilenen gümüş fiyatları değer kazandı. Bu dönemde çok sayıda yatırımcının ilgisini çeken gümüş yılsonunda yaşadığı yükselme ile gündemde. 

GÜMÜŞ FİYATLARI YÜKSELİYOR

Pandemi sürecinin etkileri kapsamında ABD'de mali teşvik paketinin onaylanması bekleniyor. Daha önceki dönemde Trump tarafından onaylanmayan paketin önümüzdeki günlerde kabul edilmesi bekleniyor. Bu kapsamda ABD'li senatör ve Temsilciler Meclisi üyeleri, iki partinin de desteklediği 748 milyar dolar büyüklüğünde olması beklenen teşvik paketine son şeklini verip onaylamak üzere, ABD hükümetinin merkezi olan Capitol Hill'da bir araya geldiler. Paketin onaylanma süreci öncesinde gümüş fiyatları yükselme trendine girdi. 

GÜMÜŞ YÜZDE 3 DEĞER KAZANDI

Dolar ve altın fiyatları üzerinde etkisi olması beklenen ABD'nin mali teşvik paketi, ilk etkisini gümüş fiyatları üzerinde gösterdi. Son gelişmelerin ardından ardından gümüş, ons başına yüzde 3.02 artarak 25.26 dolar seviyesine çıktı. Para piyasaları uzmanı Selçuk Geçer son açıklamasında gümüş fiyatlarının 2021'de de artışını süreceğini iddia ederek "2021 yılında gram altın 1000 liranın üzerini göreceğiz. Gram gümüşün 9 liranın üzerini çıktığını 10 lirayı zorladığını göreceğiz." açıklamalarında bulundu.

Emlak365.com

Yorumlar (0)