Altın Ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş Altın Ve Dolar Ne Zaman Alınır Sorusuna Cevap Verdi

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş son ekonomik gelişmeleri değerlendirerek altın ve dolar yatırımı yapmayı düşünenler için yorumlarda bulundu.

Altın Ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş Altın Ve Dolar Ne Zaman Alınır Sorusuna Cevap Verdi
Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş Türkiye'de oldukça merak edilen altın ve dolar fiyatlarına dair yeni bir değerlendirmede bulundu. Dolar yükselir mi, altın çıkar mı?

DOLAR ALIM FIRSATI VERECEK Mİ?

Dolar kurunun izleyeceği yol hakkında düşüncesini açıklayan İslam Memiş, “8 TL seviyesinin altına sarkan dolar kurunda 7,70 TL seviyesi güçlü bir destek seviyesi olarak çalışıyor. Bu seviye aşağı yönlü kırılarak 7,60, 7,50 ve 7,40 seviyeleriyle ilerleyecek. Aşağı yönlü trendleri takip etmeyi tavsiye ediyorum. Dolar kurunda yükseliş meydana gelince satış yapanlar bu düşen seviyelerde yeniden alım fırsatı bulabilecekler. Türk lirasında yakalanan yatırımcılar da dolara yatırım yapmak isteyebilirler. Bu düşüş trendi ile beraber son bir alım fırsatı sunulabilir.” dedi.

2021'DE DOLAR KURU NASIL HAREKET EDER?

Dolar kurunun 2021 görünümü hakkında da değerlendirme yapan İslam Memiş, “2021 yılında doların artık düşük bir fiyatlamasını görmek çok güç olacaktır. Çünkü dünya genelinde dolar yatırımları artık yükselmeye başladı. Bu denli yüksel giriş yapılan bir para biriminin güç kaybetmesini beklemek ekonomi gerçekleriyle açıklanamaz. Bundan dolayı 2021 yılının devamında belki çok yükselmeyen bir dolar görebiliriz ama düşen bir dolar göremeyeceğiz. Tabiki ekonomik gelişmeler ne olur bilemeyiz. Bugünkü koşullar altında bu tahminlerimizi yapıyoruz. Dolar için 9 TL seviyesi test edilebilecek rakamdır. Bunun üzeri de çok ihtimal dahilinde görülmüyor.” ifadelerini kullandı.

ONS ALTIN FİYATI ÇIKAR MI?

Ons altın hakkında fiyat yorumu yapan İslam Memiş, “Altının ons fiyatı 1820 dolar üzerinde kalıcı olmaya başladı. Bunu başardığını tablolarda net şekilde görebiliyoruz. Artık yukarı doğru kırılmalarda 1740, 1760 dolar seviyelerini takibe almamız gerekecek. ABD ekonomisindeki gelişmeler altın fiyatının değerleneceğini gösteriyor. Altının ons fiyatı bir toparlanma sürecinde olabilir.” açıklamasını yaptı.

GRAM ALTIN FİYATI DÜŞER Mİ?

Gram altın alımı yapacaklara uyarıda bulunan İslam Memiş, “Altının gram fiyatı 440 TL seviyesinde bulunuyor. Gram altına giriş yapmayanlara bir tavsiyem var. Şu anda eğer gram altın yükselirken satmışsanız, gram altın almayı düşünüyorsanız biraz beklemekte fayda var. Dolar kurundaki gerilemeler gerçekleştikten sonra gram altın 410 TL ile 420 TL arasında fiyatlanabilir. Şu anda yüksek fiyattan gram altın almak kazanç getirmez.” şeklinde konuştu.

DOLAR VE ALTIN NE ZAMAN ALINMALI?

Dolar ve altın yatırımı tapmayı düşünenlere beklemeyi tavsiye eden İslam Memiş, “Yatırımcılara bir öneri sunacaksak bu fiyatlardan ne döviz ne de altın alınmamalıdır. 1-2 hafta beklenmelidir. Bu fiyatlardan yatırım yapanlar acele davranmış olur. Dolar ve altında iti alım fırsatları sunulacağını düşünüyorum. Bu konuda tercih yatırım yapacak olanların elbette. Yatırım tavsiyesi vermediğimi, düşüncelerimi söylediğimi ifade ediyorum.” dedi.

Not: Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemektedir. Yatırıma yönelik ifadeler habere konu olan uzmana aittir, sitemizle bir ilişkisi yoktur.

Emlak365.com
Yorumlar (0)