Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş Son Yorumu: Korana Virüs Aşı Haberi İle Yaşanan İyimserlikle Altın Fiyatlarında Normalleşme Yaşanabilir!

Rusya Başkanı Putin tarafından duyurulan korana virüs aşısı haberinin ardından bugün gelen aşı üretimine başlandı açıklaması dünya gündeminde bomba etkisi yarattı.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş Son Yorumu: Korana Virüs Aşı Haberi İle Yaşanan İyimserlikle Altın Fiyatlarında Normalleşme Yaşanabilir!

Rusya Başkanı Putin tarafından duyurulan korana virüs aşısı haberinin ardından bugün gelen aşı üretimine başlandı açıklaması dünya gündeminde bomba etkisi yarattı. Yapılan açıklamalar ekonomi gündemine de yansıdı. Gelen açıklama sonrasında altın fiyatları bir kere daha sert düşüş yaşadı. İslam Memiş altın yorumları ile yakından takip edilirken yaşanan son gelişmeler sonrasında yeni açıklamalarda bulundu. Altın fiyatları düşecek mi, aşı bulunursa gram altın ve ons altının fiyatı ne olur, Rusya korana virüs aşısını buldu mu, korana aşısı çıkarsa altın düşer mi?

Korana virüs salgını döneminde aşı konusunda yapmış olduğu çalışmalar ile dünya tarafından yakından takip edilen ülkeler arasında yer alan Rusya önemli açıklamalarda bulunmuştu. İlk olarak Rusya Devlet Başkanı Vladamir Putin tarafından duyurulan aşının bulunduğu haberi piyasaları allak bullak ederken bugünde aşının seri üretimine başlandığı haberi geldi. RUSYA KORANA VİRÜS AŞISINI BULDU MU, SPUTNİK V KORANA VİRÜS AŞISI ONAYLANDI MI?Konu hakkında ilk açıklama Rusya Devlet Başkanı Putin tarafından gelmiş, Putin aşıyı bulduklarını dünyaya ilan etmişti. Aşının kendi kızına da yapıldığını duyuran Putin ilk aşı tescilinin alındığını, aşının sağlam bağışıklık sistemi oluşturduğun belirtmiş, gerrçekleştirilen bu açıklama tüm dünyada büyük yankı uyandırmış, aşıya Sputnik V adı verildiği açıklaması büyük yankı uyandırmıştı. Bugün gelen son dakika açıklaması ile ise N.F. Gamaleya Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Enstitüsü tarafından geliştirildiği duyurulan 'Sputnik V' adlı Kovid-19 aşısının üretimine geçildiği ilan edildi. Rusya Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada "N.F. Gamaleya Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Ulusal Araştırma Merkezi tarafından yeni tip koronavirüs enfeksiyonuna karşı geliştirilen aşının üretimine başlandı" ifadeleri kullanıldı. 

KORANA VİRÜS AŞISI DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ TARAFINDAN ONAYLANIRSA ALTIN FİYATLARI İÇİN ALARM ZİLLERİ ÇALAR! Aşının bulunduğu haberinin gelmesi ile ons altının fiyatında sert bir kırılma yaşanmış, düşen ons altın fiyatı iç piyasada gram ve çeyrek altına da yansımıştı. Konu hakkında değerlendirmede bulunan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş altın yatırımcısının yanıt aradığı altın fiyatları düşecek mi, aşı bulunursa altın fiyatları düşer mi, ne olur sorularına yanıt verdi. İslam Memiş yapmış olduğu değerlendirmesinde "Zaten koronavirüs salgın haberleriyle altın tarafında sert yükselişler görmüştük ve koronavirüs aşı haberiyle de sert bir şekilde gerilediğini gördük. Yatırımcılar şuna dikkat ederek karar vermesi gerekiyor. Eğer koronavirüs aşı konusu onaylanırsa Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından evet düşüşlerin devam edeceğini öngörüyoruz" diyerek düşüşün devam edebileceği uyarısında bulundu. ALTIN FİYATLARINDA NORMALLEŞME YAŞANIR! İslam Memiş yapmış olduğu değerlendirmesinde Rusya'dan aşı için olumlu açıklamalar gelmeye devam ettiğini ve bu açıklamaların devam edeceğini belirterek bu noktada DSÖ'den gelen açıklamaların takip edileceğini söyledi. Dünya Sağlık Örgütü tarafından Rusya'nın aşı açıklamalarını destekleyecek olumlu bir açıklama yapılması halinde küresel piyasalarda iyimserlik yaşanabileceğini belirten Memiş bu iyimserliğin de altın fiyatlarında normalleşme anlamına geleceğini söyledi. Altının şu anda piyasada oluşan kaos, panik ve endişeden beslendiğini belirten ekonomistler aşı haberlerinin üst üste gelmesi ile piyasalarda oluşacak olan iyimserlik havası ile tablonun bir anda tersine dönebileceği yönünde uyarıları dikkat çekerken yatırımcılara daha temkinli davranmaları yönünde uyarılar yapılıyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)