Altın Yükseliyor! Gram Altın Kaç TL'ye Çıktı? İşlem Fiyatları

Ons altın fiyatları son dönemlerde çok sert bir şekilde değer kaybı yaşamıştı.

Altın Yükseliyor! Gram Altın Kaç TL'ye Çıktı? İşlem Fiyatları
Ons altın fiyatları son dönemlerde çok sert bir şekilde değer kaybı yaşamıştı. Mart ayının ilk günlerinde 1810 dolar bandında yer alan ons altın 8 günlük süreç sonunda 1670 dolar bandına kadar düşmüştü. Ons altında yaşanan değer kaybı eğilimi ise hafta ortasında değişti.

ONS ALTINDA RÜZGAR TERSİNE DÖNDÜ

Ons altının değer kaybetmesinde en önemli etmen ABD 10 yıllık tahvil faizlerinde yaşanan rekor artışlar olmuştu. Tahvil faizlerinin artmasının ardından yatırımcıların ilgisi altında çekilmişti. Ons altın küresel piyasalarda hızla değer kaybederken bir önceki işlem gününde bu durum tersine döndü.

Bir önceki işlem gününde ABD 10 yıllık tahvil faizleri geriledi. Faizlerin düşmesi ile birlikte dolar kuru geri çekildi, ons altın fiyatları değer kazandı. Ons altında yaşanan yükselme hareketi gram altın ve çeyrek altın fiyatlarına da yansıdı.

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM

Ons altında yaşanan artışın ardından altın piyasasında oluşan son tabloyu aktarıyoruz. İşte gram altın, çeyrek altın ve diğer altın fiyatlarında oluşan son durum.

Ons altın güne 1716 Dolar bandından girdi.

Gram altın hafta ortasında 420 TL'den başladı.

Çeyrek altın ilk işlem saatlerinde 696 TL seviyesinde.

Mart ayının ikinci haftasının ortasında cumhuriyet altını yeni işlem gününe 2 bin 826 TL'den merhaba dedi. 22 ayar bileziğin gram fiyatı 384 TL seviyesinde yer alıyor. Yarım altın 1387 TL, tam altın ise 2 bin 775 TL bandında bulunuyor.
Yorumlar (0)