Altında Düşüş Sertleşti, Son 4 Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi! Ons Altının, Gram ve Çeyrek Altın Alış, Satış Fiyatları Kaç TL Oldu?

Altın fiyatlarında yaşanan dalgalanma sert hareketlere neden olurken piyasalarda yaşanan kritik bilgi akışları sonrasında düşüş hızlandı.

Altında Düşüş Sertleşti, Son 4 Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi! Ons Altının, Gram ve Çeyrek Altın Alış, Satış Fiyatları Kaç TL Oldu?

Altın fiyatlarında yaşanan dalgalanma sert hareketlere neden olurken piyasalarda yaşanan kritik bilgi akışları sonrasında düşüş hızlandı. Uluslararası piyasada ons altının fiyatı son derece büyük kayıplar vermeye devam ederken iç piyasada ise dolar kurundan da destek alamayan gram altın ve çeyrek altın fiyatı da düştü. Peki, 24 Kasım 2020 tarihli ons altın, çeyrek altın ve gram altın fiyatı bugün ne kadar, kaç TL oldu, çeyrek altının fiyatı bugün ne kadar oldu, çeyrek altın kaç para, gram altın bugün kaç lira?

Altın fiyatları veri akışına bağlı olarak sert hareketlenmeler ile dalgalı seyretmeye devam ediyor. Yaşanan dalgalanma sert düşüşe dönerken altın fiyatlarında son 4 ayın en  düşük seviyesi görüldü. Düşüşün en büyük nedeni terste yakalanmak istemeyen yatırımcıların yüksek fiyatttan çıkış yapma isteği ile panik satışlar yapması olarak gösterildi. ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ! GRAM, ONS VE ÇEYREK ALTIN ALIŞ SATIŞ FİYATI NE KADAR KAÇ TL OLDU?Altın fiyatları son 4 ayın en düşük seviyesine geriledi. Yaşanan düşüşün ardından gram altın 462,73 lira alış ve 462,84 lira satış, çeyrek altın alış fiyatı 754,10 lira, çeyrek altın satış fiyatı 776,50 lira, ons altın fiyatı ise 1.826,78 dolar oldu. 

UZMAN YORUMU İLE ALTIN FİYATLARI NEDEN DÜŞTÜ, DÜŞÜYOR, DÜŞMEYE DEVAM EDER Mİ?Enver Erkan – Tera Yatırım Ekonomisti tarafından Big Para Hürriyet Gazetesine yapılan değerlendirmede "Mali teşvik paketinin de ötelenmesi veya boyutunun daha küçük olabilecek olması gibi etmenler çerçevesinde hem aşı gelişmeleri hem de dün gelen veriler itibariyle ekonomik aktivite anlamında ABD’nin iyi bir yerde görünmesi pakete karşı argümanları kuvvetlendirebilir, Fed de tüm bu gelişmeler ışığında aralık toplantısında daha aktif olabilir.Sonuçta ekonomik ve parasal teşviklerin zararından çok yararının olacağının düşünüldüğü bir dönemdeyiz, parasal teşviklerin ise etkisi daha çok ekonomi tarafında değil spekülasyon tarafında doğal olarak da finansal piyasalar ve varlık fiyatları tarafında oluyor. Mali ya da parasal genişleme altın pozitif olarak okunur" diyerek altın fiyatları beklentisi hakkında yorumda bulundu. Altın fiyatlarında yaşanan düşüşün nedenleri olarak;BDDK tarafından alınan aktif rasyosu oranı kararı, Koronavirüs aşı haberleri ile oluşan iyimserlik, Trump tarafından yapılan açıklama ile Joe Biden dönemine yumuşak geçiş yapılacağı sinyalinin alınması, Biden’ın Hazine Bakanlığına eski Fed Başkanı Janet Yellen’i atayacak olması, bu ismin piyasalar tarafından olumlu kabul edimesi olarak sıralandı. Emlak365.com


Yorumlar (0)