Altında Kritik Destek Noktası Kırıldı, Panik Satışları Başladı! Ons Altının Fiyatı, Çeyrek ve Gram Altın Fiyatları Kaç TL Oldu?

Korana virüs salgını ile beraber pandemi döneminde rekor üstüne rekor kıran ve 500 lira sınırından dönen gram altının fiyatı düşüşe geçti. Yoğun kar satışı baskısı ile belirlenen direnç noktası çok sert bir şekilde kırılırken başlayan panik satışlarının da bu dalgaya etkilenmesi ile hızlı bir geri çekiliş başladı. Altın neden düşüyor, altın fiyatları neden düştü, altın düşmeye devam eder mi, bugün altın kaç lira, çeyrek altın ne kadar oldu, gram altının fiyatı ne kadar? Soruların yanıtları haberimizde..

Altında Kritik Destek Noktası Kırıldı, Panik Satışları Başladı! Ons Altının Fiyatı, Çeyrek ve Gram Altın Fiyatları Kaç TL Oldu?

Altın fiyatları büyük bir hızla düşmeye başlarken yoğun kar satışı baskısına eklenen panik satışları düşüşü hızlandırdı. 

ONS ALTININ FİYATI ÇOK SERT DÜŞTÜ, KRİTİK DESTEK NOKTASI SERT KIRILDI! 

Piyasalarda yaşanan gelişmelerden sonra altın yatırımcısı tarafından başlayan kar satışları sonrasında sert düşüş yaşandı. 

2 bin 300 dolar seviyesini kırıp kırmayacağı tartışılan ons altının fiyatı sert bir düşüş yaşadı. Yaşanan sert düşüş sonrasında ons altın için belirlenen birinci destek noktası kırıldı ve ons altının fiyatı 2 bin dolar seviyesine düştü. 

Yaşanan düşüş sonrası bir anda panik satışlar da başlayınca ons altının fiyatı hızla gevşedi ve 1980 dolar seviyesini gördükten sonra 1.990 dolar seviyesine tekrar çıktı. 

Yaşanan gelişmelerin ardından ons altının satış fiyatı bin 990,97 dolar alış ve bin 991.38 dolar satış üzerinden işlem görmeyi sürdürüyor. 

500 LİRA SINIRINDAN DÖNEN GRAM ALTININ SATIŞ FİYATI VE ÇEYREK ALTIN FİYATLARI DA DÜŞTÜ! 

Ons altın cephesinde yaşanan gelişmeler gram altın fiyatlarına da yansıdı. 500 lira sınırını aşarak 600 lira olacağı konuşulan gram altın yaşanan düşüşün ardından 466 lira bandına çekildi. 

24 ayar gram altın fiyatı bugün alış 466,94 lira alış ve 467,02 lira satış üzerinden işlem görmeye devam ediyor. 

850 lira seviyesine dayanan çeyrek altın fiyatında da yüzde 3,67 oranında değer kaybı yaşandı. Dünkü kapanış fiyatlarına oranla yüzde 3,67 oranında değer kaybı yaşayan çeyrek altının alış fiyatı 761,60 lira ve satış fiyatı 781,40 lira oldu. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)