Altında Yeni Ralli Mi Başlıyor? Kritik Bandın Aşılmasına Ramak Kaldı

Haftanın son işlem gününe girerken altın fiyatları kritik bandın hemen altında bulunuyor. Uzmanların yukarı doğru yönelimde en önemli aşamalardan biri olarak gösterdikleri sınırda bulunan altın için son dakika değer tablosunu ve kısa, uzun vadeli değerlendirmeleri inceledik.

Altında Yeni Ralli Mi Başlıyor? Kritik Bandın Aşılmasına Ramak Kaldı

Pandemi sürecinin en çok kar sağlayan yatırım araçlarının başında gelen altın geldi. Ekim ayı itibariyle düşme trendi içerisinde yer alan altın son günlerde yönünü yuukarı çevirmiş durumda. Altın yatırımcısı ise altın fiyatlarının ne olacağına dair süreci merak ediyor. 

ONS ALTIN KRİTİK EŞİKTE

Küresel piyasalarda ons altın düşme trendi kapsamında 1850 dolar destek seviyesinin altına kadar çekilmişti. Daha sonra 1840 dolar bandının aşağısını test eden altın daha sonra uluslararası gelişmeler kapsamında bu noktaların üzerine tırmandı.

Ekim ayının ikinci haftası itibariyle başta ABD'den gelen haberler olmak üzere ons altın yeniden değer kazandı. Haftasonu öncesinde ise altın yukarı yönlü tırmanışlarda uzmanların en kritik eşik olarak gösterdikleri 1900 dolar bandı sınırında. 

Ons altın yeni işlem gününe ise 1894 dolar seviyesinden giriş yapacak.

GRAM ALTIN VE ÇEYREK ALTIN YÜKSELDİ

Ons altın fiyatlarında yaşanan bu gelişmelerin ardından ise gram altın ve çeyrek altın fiyatlarında yükselme yaşandı. 

Gram altın haftanın son işlem günü öncesinde 483 TL bandında bulunuyor. Çeyrek altın ise 800 TL sınırında yer alıyor. Çeyrek altın yeni günün ilk saatlerinde 799 TL ile 800 TL bandında harekeli bulunuyor. Cumhuriyet altını 3 bin 258 TL, 22 ayar bileziğin gram fiyatı 443 TL, tam altın 3 bin 199 TL, yarım altın ise 1599 TL'den işlem görüyor. 

UZMANLARIN ALTIN YORUMU

Uzmanlar altının değerlenmesinde ABD'den ve Trump'tan gelecek açıklamaları bekliyorlar. Bu noktada ons altın için 1900 dolar sınırı üzerinde duran uzmanlar kısa vade de bu sınırın aşılması durumunda altında yeni bir yükseliş trendi başlayabileceğini ifade ediyorlar.

Emlak365.com

Yorumlar (0)