Altında Zirve Nokta Tartışması! Ons Altının Fiyatı 3 Bin Doları Görür Mü, Altın Fiyatları İçin Ralli Bitti Mi? Uzman Yorumları İle Teknik Analiz Verileri

Gün içerisinde üst üste rekorlar kırmaya devam eden altın fiyatları için zirve nokta tartışmaları başladı. Dünyanın en büyük yatırım bankaları arasında yer alan JPMorgan Chase, Goldman Sachs Group Inc., Citigroup Inc. ve Bank of America Corp. birbirinden farklı analizler ve uzman yorumları yayımlayarak altın fiyatları için gelecek beklentilerini yatırımcıları ile paylaştı. Ons altın fiyatı için 3 bin dolar rakamı telaffuz edilirken zirve noktanın görüldüğü değerlendirmesi de bulunuyor. Detaylar haberimizde...

Altında Zirve Nokta Tartışması! Ons Altının Fiyatı 3 Bin Doları Görür Mü, Altın Fiyatları İçin Ralli Bitti Mi? Uzman Yorumları İle Teknik Analiz Verileri

Pandemi döneminin henüz başında dalgalı bir seyir izleyen ancak Haziran ayı itibari ile yönünü istikrarlı bir şekilde yukarıya çeviren altın fiyatları yatırımcılar tarafından da yakından takip ediliyor. 

ALTININ ZİRVE FİYATI GÖRÜLDÜ MÜ, DAHA FAZLA YÜKSELİR Mİ, ALTIN FİYATLARI DÜŞECEK Mİ?

Türkiye'de olduğu gibi dünyada da altın yatırımcısı tepe noktası görüldü mü tartışmaları ile yatırımlarına yön vermeye çalışıyor. 

Özellikle de mevduat faiz oranlarının düştüğü bir ortamda yatırımcı mevduattan çıkarak altına yönelme konusunda tedirginlik yaşarken ekonomistlerin de konu hakkında birbirinden çok farklı görüşler beyan etmeleri vatandaşın yaşadığı tedirginliği arttırıyor. 

Bu fiyattan altın alınır mı sorusuna verilen yanıtlarda yakından takip ediliyor. İşte dünyanın en büyük yatırım bankaları tarafından yapılan altın fiyatları tahminleri... 

JP MORGAN 2020 YIL SONU ALTIN FİYATLARI TAHMİNİ! 

2020 senesinde pandemi rüzgarını arkasına alan altın fiyatları için uluslararası yatırım bankası JP Morgan yüzde 27 oranında yaşanan değer artışı sonrası zirve noktasına ulaşıldığını ve fiyatların düşeceği yönünde değerlendirmede bulundu. 

JPMorgan analistleri tarafından Pazartesi günü yayımlanan raporda "Altın fiyatları yıl sonuna doğru aşağıya dönmeden önce muhtemelen son bir 'hurra' ile daha karşılaşacak" ifadesi ile yıl sonuna doğru bu çıkışın ardından düşüş eğilimi yaşanabileceğini iddia etti. 

GOLDMAN SACHS 2020 YIL SONU ALTIN FİYATI TAHMİNİ 

Goldman Sachs Group tarafından yapılan değerlendirmede ise yıl sonu ons altın fiyatı tahmini 2 bin 300 dolar olarak revize edildi. 

BANK OF AMERİCA ONS ALTIN FİYATI TAHMİNİ 3 BİN DOLAR OLDU! 

Bir diğer yatırım bankası olan Bank of America ise yayımlamış olduğu raporda gelecek 18 ay için 3 bin dolara yükselterecek çok konuşulacak bir analize imza attı. 

Emlak365.com