Altını Olanlar Dikkat! Kuyumcular 2020 Yıl Sonu Altın Fiyatları Tahmini ile Rakam Vererek Vatandaşı Uyardı: Aklı Olan Sakın Altınını Bozdurmasın

Altın fiyatları rekor üstüne rekor kırmaya devam ederken kuyumcular elinde altını olanları uyardı. Son dönemde kendilerine sürekli olarak altına olanlar ne yapmalı, altını olanlar bozdurmalı mı, altın satmak mantıklı mı, altının bozuş fiyatı düşer mi? şeklinde sorular geldiğini belirten kuyumcular vatandaşa çok önemli tavsiyelerde bulundu. Detaylar haberimizde...

Altını Olanlar Dikkat! Kuyumcular 2020 Yıl Sonu Altın Fiyatları Tahmini ile Rakam Vererek Vatandaşı Uyardı: Aklı Olan Sakın Altınını Bozdurmasın

Altın fiyatları uçuşa devam ederken rekor üstüne rekor kıran altın fiyatları sonrasında elinde altını olan vatandaşlar da "altın bozdurmak mantıklı mı?" sorusuna yanıt aramaya başladı. 

KUYUMCULAR UYARDI: AKLI OLAN ALTININI BOZDURMASIN! 

Ekonomide yaşanan dalgalanma ve korona virüs salgını altın fiyatlarını yukarı yönlü itmeye devam ederken rekor üstüne rekor kıran altın fiyatları elinde altın olan vatandaşı da hareketlendirdi. 

Oluşan ani fiyat artışı nedeni ile oluşan kardan pay almak isteyen vatandaş altın bozdurmak için doğru zaman mı sorusuna yanıt ararken konu hakkında çok konuşulacak açıklama 25 senedir Kocaeli'nde kuyumculuk işi ile uğraşan Muharrem Öztürk tarafından verildi. Öztürk altın fiyatlarına oluşan yüksek fiyaların vatandaşı yanıltmaması gerektiğini belirterek "Ülkemizde yastık altı altını dediğimiz yaklaşık yüzde 40-45'lik bir altınımız var. Bu dönem altını bozdurma değil daha çok yatırıma dönük altın alma dönemi. Aklı olan kesinlikle altınını bozdurmasın" dedi. 

2020 YIL SONU ALTIN FİYATLARI TAHMİNİ BEKLENTİSİ EN AZ 500 TL!

Öztürk yapmış olduğu açıklamasında gram altın fiyatlarında yükselişin devam etmesini beklediklerini belirterek altın fiyatlarının son 1 senede yüzde 100 değer kazandığını belirterek 2020 yıl sonuna kadar gram altın fiyatının en az 500 lira olacağını iddia etti. 

Gram altın dün yaşanan rekor sonrasında gelen yoğun kar satışı baskısı ile değer kaybı yaşamıştı. 

Gram altın alış 476,92 lira olurken satış fiyatı ise 477,17 lira seviyesine kadar gerilerken çeyrek altın fiyatı ise alış 781,20 lira ve satış 837,10 lira seviyesinden işlem görüyor. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)