Amerika Yaptırım Dedi, Dolar Yükselişe Geçti! 1 Dolar Kaç TL, Dolar Kuru Yükselir Mi?

Türkiye'nin S-400 alımı konusunda Amerika tarafından yapılan yeni açıklama dolar kurunda ani yükselişe neden oldu.

Amerika Yaptırım Dedi, Dolar Yükselişe Geçti! 1 Dolar Kaç TL, Dolar Kuru Yükselir Mi?

Türkiye'nin S-400 alımı konusunda Amerika tarafından yapılan yeni açıklama dolar kurunda ani yükselişe neden oldu. Peki, dolar kuru güne nasıl başladı, 10 Eylül dolar kuru, 1 dolar kaç TL, dolar yükselmeye devam eder mi?

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin dün akşam yapmış olduğu yaptırım açıklaması ile dolar kurunda yukarı yönlü hareketliliğe neden oldu. Amerika'nın uzun süredir masasında olan yaptırım kartını yeniden öne sürmesi ile dolar yükseldi ve hızlı bir şekilde 5.76 lirayı test etti. 10 Eylül Dolar Kuru Güne Nasıl Başladı, 1 Dolar Kaç TL?Dolar güne yükselişle başladı. Dolar kurunda yaşanan yükselişin ardından 5.76 lira seviyesini test eden dolar kuru güne 5,7539 lira ile başladı. 

(Tablo Bloomberg Sitesinden Alınmıştır)Amerika Türkiye'ye Yaptırım Uygulayacak Mı?Konu hakkında kritik açıklama ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin taraından yapıldı. Beyaz Saray önünde basın mensuplarına yapılan görüşme esnasında muhabirlerden gelen Türkiye'ye S-400 alımı hakkında yaptırım olup olmayacağı sorusunu yanıtlayan ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin "Bu konuyu gözden geçiriyoruz, kesin bir karara dair bir yorum yapamam ancak bunu inceliyoruz" açıklamasında bulundu. Türkiye son dönemde Amerika ile Suriye konusunda anlaşmazlık yaşarken gelen açıklamanın Türkiye'ye bir uyarı mahiyetinde olduğu iddiası da gündeme geldi.  Emlak365.com


Yorumlar (0)