Amerika'da Başkanlık Seçimlerinin Dolara Etkisi! Biden Ya Da Trump Seçilirse Dolar ve Altın Ne Olur, Fiyatlar Nasıl Etkilenir?

Amerika başkanlık seçimleri tüm hızı ile devam ederken Biden ve Trump arasındaki karşılıklı açıklamalar devam ediyor.

Amerika'da Başkanlık Seçimlerinin Dolara Etkisi! Biden Ya Da Trump Seçilirse Dolar ve Altın Ne Olur, Fiyatlar Nasıl Etkilenir?

Amerika başkanlık seçimleri tüm hızı ile devam ederken Biden ve Trump arasındaki karşılıklı açıklamalar devam ediyor. Peki, Amerika'da seçim sonuçları ne zaman belli olacak, ilk sonuçlara göre kim önde, ABD Başkanlık seçimlerini kim kazandı, Biden seçilirse dolar kuru ve altın fiyatları ne olur, Trump seçilirse dolar kuru ve altın fiyatları nasıl etkilenir, dolar düşer mi, yükselir mi, altın fiyatları çıkar mı?

Amerika'da başkanlık seçimleri tüm hızı ile devam ederken başkanlık seçimlerinde son durum tüm ülkelerin piyasaları tarafından da yakından takip ediliyor. AMERİKA BAŞKANLIK SEÇİMLERİNDE SON DURUM NE, BİDEN & TRUMP KİM ÖNDE, SEÇİMİ HANGİ ADAY KAZANACAK?ABD Başkanı Donald Trump az önce yapmış olduğu konuşmasında zaferini ilan etti ve seçimi kazandığını ileri sürdü. Başkan Trump özellikle de seçimde büyük bir öneme sahip olan Teksas ve Florida eyaletlerinde Trump'ın önde olduğu, pek çok eyalette de Trump lehine sonuçlar geldiği belirtiliyor. Ulusal muhafızlar sokaklara inerken adayların karşılıklı zafer açıklamaları toplumu germeye devam ediyor. Başkan Trump yapmış olduğu açıklamasında seçimlere hile karıştırılmak istendiği ima edilirken halen postayla oy gönderme işlemlerine itiraz edeceklerini, bu saatten sonra seçim sonuçlarının değişmesini beklemediğini dile getirdi. AMERİKA'DA BAŞKANLIK SEÇİMLERİ NASIL YAPILIYOR, BAŞKAN NASIL SEÇİLİYOR?Amerika'da en çok oyu alan kişi değil en çok delegeyi çıkaran kişi Başkan seçilmiş oluyor. Yani doğrudan başkan seçimi yapılmıyor, 538 kişiden oluşan seçiciler kurulu belirleniyor. 270 delegeye ulaşan başkan adayı da bu şekilde başkan seçilmiş oluyor. Son rakamlara göre 50 eyalette şu anda Joe Biden 225 delege ve Donald Trump ise 213 delege çıkarmış durumda. 

SEÇİMİ BİDEN YA DA TRUMP KAZANIRSA DOLAR KURU VE ALTIN FİYATLARI NE OLUR / NE OLACAK?Piyasaların gözü kulağı gelecek kesin sonuçlara çevrilmiş durumda. Piyasalar seçim sonuçlarını fiyatlamaya devam ederken seçim sonuçları kadar diğer adayın bu sonucu kabullenip kabullenmeyeceği konusunda da endişeler yaşanıyor. Trump seçilirse iç piyasada beklenti gerçekleşeceği için dolar kurunun düşmesi beklenirken Biden Türk karşıtı olduğu için ne yazık ki bu adayın kazanması halinde dolar kurunda yükseliş yaşanması bekleniyor. Yine Biden'in kazanması halinde hem altın fiyatları hem de dolar kurunda yükseliş yaşanması bekleniyor. Trump Başkan seçilirse ve diğer aday Biden itiraz etmezse bu durumda altın fiyatlarında sakinleşme ve fiyatlarda geri çekilme ile düzeltme hareketi yaşanması bekleniyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)