Amerikan Merkez Bankası Temmuz Ayı Faiz Toplantısı Kararı Ne Zaman, Saat Kaçta Açıklanacak, FED Faiz İndirirse Dolar Kuru ve Altın Fiyatları Ne Olur?

FED faiz kararı için geri sayım başladı. Amerikan Merkez Bankası FED Temmuz Toplantısı bugün yani 29 Temmuz 2020 Çarşamba günü gerçekleşecek. Peki, FED faiz kararı saat kaçta açıklanacak, FED Temmuzda faiz arttırır mı, indirir mi, FED faiz indirirse dolar kuru ve altın fiyatları ne olur, FED faiz beklentisi ne, FED faiz yükseltirse ne olur? Soruların yanıtları haberimizde...

Amerikan Merkez Bankası Temmuz Ayı Faiz Toplantısı Kararı Ne Zaman, Saat Kaçta Açıklanacak, FED Faiz İndirirse Dolar Kuru ve Altın Fiyatları Ne Olur?

Amerikan Merkez Bankası FED tarafından yapılacak olan kritik Temmuz ayı toplantısı için geri sayım hızlandı. 

FED TEMMUZ TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

FED 2020 Temmuz ayı toplantısı 29 Temmuz 2020 Çarşamba günü yani bugün gerçekleşecek. Kritik toplantı sonrası söz konusu karar FED Başkanı Powell tarafından Türkiye saati ile 21:00 itibari ile açıklanacak. 

Açıklanacak olan karar bütün dünya tarafından yakından takip edilirken gözler açıklamanın yapılacağı saate çevrildi. Korana virüs salgınını büyük bir yıkıma neden olduğu ve vaka sayısının bir türlü kontrol altına alınamadığı Amerika'da FED tarafından açıklanacak olan karar kadar kararın metni de merak konusu oldu. 

FED FAİZ KARARI BEKLENTİSİ NE YÖNDE, TEMMUZ AYINDA FAİZ YÜKSELİŞİ OLUR MU?

Bir yandan korana virüs salgını ile mücadele eden Amerika diğer yandan sokak olayları, yaklaşan seçimler ve Çin ile ticaret savaşı olmak üzere çok sayıda cephede aynı anda savaşmaya devam ediyor. 

Bu nedenle dolar kuru büyük bir yara almış durumdayken FED'in faizleri değiştirmeden teyit etmesi ihtimali ağırlık kazanırken faiz kararı kadar metindeki cümleler ve güvercin mesajlar takip edilecek. 

FED TEMMUZ AYI TOPLANTISI FAİZ KARARI SONRASI DOLAR KURU VE ALTIN FİYATLARI NASIL ETKİLENECEK?

Piyasalar faiz değişikliği beklemezken FED'in faiz indirimi yapması dolar kurunu düşürürken altın fiyatlarını yükseltecek, faiz artışı yapması halinde ise altın fiyatları düşerken dolar kuru yükselecek. Ancak FED'in bu iki kararı vermesi de beklenmiyor. 

Emlak365.com