Ankara Büyükşehir Belediyesi İhtiyaç Sahibi 163 Bin Aileye Gıda Yardımı Kolisi ve 300 Liralık Alışveriş Kartı Dağıtıyor!

Ankara Büyükşehir Belediyesi Toplumsal Dayanışma ve Yardımlaşma projelerine tüm hızı ile devam ederken ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ailelere hem gıda yardımı hem de 300 liralık alışveriş kartı dağıtmaya başladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi İhtiyaç Sahibi 163 Bin Aileye Gıda Yardımı Kolisi ve 300 Liralık Alışveriş Kartı Dağıtıyor!

Ankara Büyükşehir Belediyesi Toplumsal Dayanışma ve Yardımlaşma projelerine tüm hızı ile devam ederken ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ailelere hem gıda yardımı hem de 300 liralık alışveriş kartı dağıtmaya başladı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri adreslerine ulaştırmaya başlarken konserve kavurma, kıyma ve kuru erzak paketlerinin de yer aldığı gıda yardımı kolisi paketleri Afiyetver Kampanyası kapsamında toplanan bağışlar ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

İhtiyaç sahibi vatandaşlar ile hayırseverleri düzenledikleri bağış kampanyaları ile bir araya getirmeye ve yardımları ihtiyaç sahipleri ailelere ulaştırmaya devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi çalışmalarına tüm hızı ile sürdürüyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde yer alan Sosyal Yardımlar Planlama ve Koordinasyon Şube Müdürlüğü ekipleri yardım kolisi ile alışveriş kartı dağıtmaya başladı. KONSERVE KAVURMA, KIYMA VE KURU GIDA YARDIM KOLİSİ İLE 300 LİRALIK ALIŞVERİŞ KARTI DAĞITILIYOR! Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlar Planlama ve Koordinasyon Şube Müdürlüğü ekipleri 11 Kasım 2020 tarihi itibari ile ihtiyaç sahibi olarak belirlenen 163 bin aileye yardım dağıtmaya başladı. Ekipler ilk olarak Ankara Etimesgut Suvari Mahallesi bölgesinde yer alan ihtiyaç sahiplerine dağıtımlara başladı. Yardıma muhtaç olduğu belirlenen 163 bin aileye içerisinde çok sayıda kuru erzak, salça, sıvıyağ, çay, şeker, un, konserve kavurma ve kıyma gibi yardımların olduğu gıda kolisi dağıtırken bunun yanı sıra yakın bölgede yer alan anlaşmalı marketler üzerinden alışveriş yapılmasını sağlayacak 300 liralıkta alışveriş çeki teslim ediyor. Dağıtılan yardımlar hakkında açıklamada bulunan Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Halit Özdilek "Kendi arazilerimizde yetiştirdiğimiz sebze ve meyveleri yaz boyunca ihtiyaç sahibi ailelere dağıttık. Başkentli üreticilerden aldığımız nohut dahil konserve kavurma ve 300 TL’lik alışveriş çekinden oluşan gıda paketlerimizi sahada dağıtmaya devam ediyoruz.Tüm bu sosyal yardımları 2 ay içerisinde ailelere ulaştırmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki haftadan itibaren 43 bin aileye de kömür dağıtımında bulunacağız. 20 gün içerisinde de özellikle çocuklu ailelere süt dağıtımına başlayacağız. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan sosyal yardımları ‘Başkent Kart’ üzerinden yapmayı planlıyoruz" diyerek tek bir kart üzerinden tüm yardımların dağıtılması ile daha fazla kişiye daha kısa sürede ulaşma imkanı elde edeceklerini dile getirdi. Emlak365.com


Yorumlar (0)