Ankara Halk Ekmek Bayilik Veriyor! Yüzde Kaç Kar Verilecek, Başvuru Nasıl Yapılacak?

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan Ankara Halk Ekmek'in bayilikler vereceği açıklandı. Ankara'da gıda ve yiyecek sektöründe bulunan işletmelerin bayilik başvurusu yapabilecekleri bildirildi.

Ankara Halk Ekmek Bayilik Veriyor! Yüzde Kaç Kar Verilecek, Başvuru Nasıl Yapılacak?
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraklerinden olan Ankara Halk Ekmek'in yeni bir uygulamayı devreye soktuğu açıklandı. Buna göre bayilik verme yoluyla Ankara Halk Ekmek'in ürünleri çok daha fazla sayıda vatandaşa ulaştırılabilecek.

ANKARA HALK EKMEK BAYİLİK VERECEK!

Ankara Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Hüseyin Velioğlu bir açıklama yaparak esnaflarla 3 yıllık sözleşme imzaladıklarını bildirdi. Bu sözleşme gereği ürünlerin birim fiyat üzerinden satılması hükme bağlandı. Bayilik sözleşmesi imzalayacak olan iş yerlerinin Halk Ekmek satış noktalarına, Başkent market şubelerine ve Halk Ekmek büfelerine en az 1 kilometre mesafede olması şartı getirildi.

YÜZDE KAÇ KAR VERİLECEK?

Devreye sokulan yeni uygulama ile Ankara'da lokantalar, kafeler, restoranlar ve gıda ile yiyecek sektöründe bulunan tüm işletmeler Ankara Halk Ekmek'in bayisi olabilecekler. Bayilik sistemine sözleşme imzalayarak dahil olacak olan işletmelere ekmek ürünlerinde yüzde 10 ve pastane ürünlerinde de yüzde 20 kar marjı tanınacak.

FİYAT FARKI OLMAYACAK

Ankara Halk Ekmek bayisi olarak satış yapmaya başlayacak olan iş yerleri de fiyat farkı da olmayacak. Bayiler Ankara Halk Ekmek'in temin ettiği ürünleri fabrika satış mağazaları ve Başkent Marketler ile aynı fiyattan satışa sunacaklar. Bu ürünlere herhangi bir şekilde fiyat farkı uygulanamayacak. Bu şekilde vatandaşlara Ankara Halk Ekmek ürünlerinin fazla fiyattan satılmasının da önüne geçilecek.

HANGİ ÜRÜNLER SATILACAK?

Bayi olmak için Ankara Halk Ekmek ile sözleşme imzalayacak olan iş yerlerine simit, kurbiye, tereyağlı simit, Ankara simidi, su böreği, poğaça çeşitleri, peynirli ve kıymalı Karaköy böreği, kete, açma, cevizli ve fıstıklı baklava, normal ekmek, glutensiz ekmek, roll ekmek, şampiyon ekmek, fındıklı ekmek, ensiyez ekmek, çorbalık ekmek, girisini, çorbalık kıtır ve çerez gibi toplam 57 ürün verilebilecek. İsteyen işyerleri bu ürünleri yüzde 10 ve yüzde 20 kar marjları ile satabilecekler.

ANKARA HALK EKMEK BAYİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin kuruluşlarından olan Ankara Halk Ekmek bayisi olmak isteyen esnaflar bu bayilik başvurularını nasıl yapabileceklerini araştırıyorlar. Bu bayilik başvurusu için esnafların Ankara Halk Ekmek ile irtibata geçmeleri gerekiyor. Bunun ardından işletmelere dair inceleme yapılacak ve Ankara Halk Ekmek bayisi olunmasına onay verilince o işletme ile bayilik sözleşmesi imzalanarak ürün tedariği aşamasına geçilecek.

Emlak365.com
Yorumlar (0)