Anomali Şoku Altın Fiyatlarını Vurdu! Gram, Çeyrek ve Ons Altının Fiyatı Düştü

ABD 10 yıllık tahvil faizlerinde yaşanan yukarı yönlü hareketlilik piyasalarda anomali şoku yaşanmasına neden olurken yaşanan şok dalgası altın fiyatlarını vurdu.

Anomali Şoku Altın Fiyatlarını Vurdu! Gram, Çeyrek ve Ons Altının Fiyatı Düştü
ABD 10 yıllık tahvil faizlerinde yaşanan yukarı yönlü hareketlilik piyasalarda anomali şoku yaşanmasına neden olurken yaşanan şok dalgası altın fiyatlarını vurdu. Uluslararası piyasada ons altının fiyatı büyük bir hızla düşerken iç piyasada yaşanan düşüş gram ve çeyrek altının fiyatına da yansıdı.

ONS ALTINA ABD 10 YILLIK TAHVİL FAİZİ ŞOKU YAŞANDI! 

1800 doların üzerine çıkan ons altının fiyatı ABD 10 yıllık tahvil faizlerinde yaşanan yükseliş şokunun ardından büyük bir hızla düşüşe geçmişti. Yaşanan düşüş bugün de devam etti. Uluslararası piyasada ons altının fiyatı 1.720.93 dolar seviyesine satış fiyatı ise 1.721,30 dolar alış seviyesine geriledi. Yaşanan düşüş iç piyasada gram ve çeyrek altın fiyatına da yansıdı.

Çeyrek altının fiyatı 661, 00 TL, satış fiyatı 679 liraya düşerken gram altının alış fiyatı 403,84 TL ve satış fiyatı ise 403,93 TL olarak gerçekleşti.ALTINDA YÖN NE OLUR, ALTININ FİYATI NEDEN DÜŞTÜ, DÜŞÜYOR, DÜŞMEYE DEVAM EDECEK Mİ?

Konu hakkında Big Para Hürriyet'e açıklama yapan İntegral Yatırım Araştırma Müdür Yardımcısı Seda Yalçınkaya Özer ABD 10 yıllık tahvil faizlerinde yaşanan bozulmanın altın fiyatlarını da etkilediğini belirterek artan faizlerin piyasanın dengesini bozduğunu söyledi. Yaşanan gelişmeleri değerlendiren Özer "Yaşanan bu süreç ons altın üzerinde büyük bir baskı oluşmasına neden oldu. Piyasa anomalisinde oluşan belirsizlik oynaklığın yüksek kalmasını destekliyor.

Ons altında yönü ABD 10 yıllık tahvilleri belirleyecek gibi görünüyor. FED Başkanı tarafından yapılacak olan açıklamalar bu nedenle yakından takip edilecek. 22 ve 50 günlük hareketli ortalama altında ons altın zayıf bir görüntü vermeye devam ediyor. Aşağıda 1745 dolar seviyesini izlemeye devam edeceğiz" diyerek altın için açık pozisyonu olmayan kişilerin beklemesini tavsiye etti.
Yorumlar (0)