Araç Alım Satımlarında Dolandırılmayın! 5 Adımda Vakıfbank Güvenli Satış Sistemi

Sıfır veya ikinci el araç alım satımlarında yaşanan bazı dolandırıcılık örnekleri vatandaşların daha dikkatli olmalarına neden oldu.

Araç Alım Satımlarında Dolandırılmayın! 5 Adımda Vakıfbank Güvenli Satış Sistemi
Sıfır veya ikinci el araç alım satımlarında yaşanan bazı dolandırıcılık örnekleri vatandaşların daha dikkatli olmalarına neden oldu. Bu kapsamda bankalarda yeni uygulamalar başlattılar. Vakıfbank'ta müşterilerini güvenli araç satış sistemi ile her türlü kötü sürprizden koruyor. Peki Vakıfbank güvenli araç satış sistemi nedir? İşte bilinmesi gerekenler.

ARAÇ ALIM SATIMLARINDA VAKIFBANK ARACI OLUYOR

Araç alım satım işlemlerinde, Vakıfbank aracı olması durumunda devir teslim işlemleri para transferinin aynı anda yapılması sağlanıyor. Noterlerde gerçekleştirecek 2. el araç alım ve satım tescil işlemlerinde banka ilgili noter ile iletişim halinde oluyor. Satış işlemi sisteme düştüğünde ise bankada para transferini gerçekleştiriyor. Bu uygulama ile araç alım satımı yapmak isteyenler için izlenecek süreç şu şekilde olacak.Araç alımı ve satışı yapacak olan vatandaşlar, Vakıfbank şubelerine gidecekler. Burada banka yetkilisine güvenli araç satış sisteminden faydalanmak istediklerini bildirecek olan vatandaşlar ilk işlemlere başlayacaklar. İlk işlem olarak bankadan referans kodu alacaklar. Daha sonra alıcı bankanın ilan ettiği hesaba araç için anlaşılan ücreti ödeyecek. Daha sonra alıcı ve satıcı notere giderek işlemlere başlayacaklar. Noter ile iletişim halinde olacak Vakıfbank tescil işlemlerinin tamamlanmasının ardından parayı satıya gönderecek.

Banka söz konusu uygulamanın kullanımına ilişkin "VakıfBank Güvenli Araç Satış Sistemi ile; satıcı, noter tarafından alıcıya araç tescil edildiğinde bedelin hesabına geçeceğini, alıcı da araç tescili gerçekleşmeden bedelin satıcıya aktarılmayacağını bilerek rahat ediyor. Nakit taşıma derdi ortadan kalkıyor." açıklamasında bulundu.

Emlak365.com
Yorumlar (0)