Araç Fiyatlarında İndirim Bekleyenlere Galericilerden Kötü Haber: Zam Kapıda, Şimdi İkinci El Araba Almanın Tam Zamanı!

2020 senesinde yaşanan fiyat dalgalanması ile önce rekor üzerine rekor kıran ardından da yıl sonu araba kampanyaları ile gerileyen araç fiyatları için yeni zam dalgası uyarısı yapıldı. Sektörün en önemli yapı taşları arasında yer alan galericiler fiyatlarda yükseliş uyarısı yaparken araba almanın tam zamanı diyerek alım için tavsiyede bulundu. Araba fiyatları ne olur, düşer mi, yükselir mi, zam var mı, araba fiyatları ne olur, araba almanın doğru zamanı mı?

Araç Fiyatlarında İndirim Bekleyenlere Galericilerden Kötü Haber: Zam Kapıda, Şimdi İkinci El Araba Almanın Tam Zamanı!
Hem araba sahibi olmak isteyenler hem de arabamı satmak istiyorum diyen kişiler araç fiyatlarını yakından takip etmeye devam ederken konu hakkında yeni bir açıklama da Bursa Oto Galericiler Odası Başkanı Hakan Yanık tarafından yapıldı.

Uzun süredir piyasada "araç fiyatları düşecek" algısı oluşturulduğunu belirten Yanık fiyat indirimi beklentilerinin aksine araç fiyatlarında yukarı yönlü hareketlilik uyarısında bulundu.

ARAÇ FİYATLARI NE OLUR, SIFIR VE İKİNCİ EL ARABA FİYATLARI DÜŞER Mİ, YÜKSELİR Mİ, YENİ ZAM VAR MI?

Bursa Oto Galericiler Odası Başkanı Hakan Yanık konu hakkında yapmış olduğu açıklama ile araba sahibi olmak için indirim müjdesi bekleyenleri üzdü. Yanık 2020 yılında koronavirüs salgını bahanesi ile araç fiyatlarında son  derece sert bir yükseliş yaşadıklarını belirterek bu hızlı artışın ardından ise yılbaşına doğru ise sektörün ciddi bir duraklama dönemine giriş yaptığını söyledi.

Yanık dünyanın hiçbir yerinde sıfırının pahalı olduğu bir ürünün ikinci elinde ucuzlama yaşanamayacağını belirterek "Şu anda piyasada tam ikinci el araç alma zamanı. İkinci el araç fiyatlarında insanların düşüş beklentisi var. Çünkü insanları o havaya sokmaya çalışıyorlar. İkinci elde ciddi düşüş olmaz. Bizim düşüş yapabilmemiz için önce sıfır araçların fiyatlarının düşmesi lazım. Son aylarda dolarda yaşanan düşüşlere rağmen sıfır araçların fiyatlarında düşme olmadığı gibi daha çok arttı" diyerek araç alacaksanız hemen alın uyarısında bulundu.YANIK: ARAÇTA SEZON KALMADI, GÜN MAL EDİNME GÜNÜDÜR! 

Bursa Oto Galericiler Odası Başkanı Hakan Yanık fiyatlarına düşeceği söylentilerine vatandaşın kanmaması gerektiğini belirterek günün mal edinme günü olduğunu söyledi. Eline para geçenlerin hemen araba alması gerektiğini  belirten Yanık "Biz galerici esnafı olarak fiyatların yükselmesini hiç istemiyoruz ancak gidişat o yönü gösteriyor.

İnsanlar koronavirüs salgını nedeni ile artık toplu ulaşımdan uzaklaşıyor ve kendi araçlarını almak istiyor. Araç artık sürekli bir ihtiyaç haline geldi ve sezonu kalmadı. Parası olan herkes biran önce araba almaya yöneliyor. Biz fiyatların artmasından dolayı zarar ediyoruz. Ama fiyatlarda bir düşüş yaşanacağı beklentimiz yok" dedi.

NOT: Burada yer alan bilgiler Bursa Oto Galericiler Odası Başkanı Hakan Yanık tarafından yapılan açıklamalardan derlenmiş olup, emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Burada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez..
Yorumlar (0)