Araç Sahipleri Dikkat: Zam Haberlerinden Sonra Benzine Son Dakika Süper İndirim Müjdesi! İndirim Sonrası Benzinin Litre Fiyatı Kaç TL Olacak?

Son dönemde hem brent petrol fiyatları hem de dolar kurunda yaşanan sert yükselişler sonrasında benzine üst üste zam haberleri gelmişti.

Araç Sahipleri Dikkat: Zam Haberlerinden Sonra Benzine Son Dakika Süper İndirim Müjdesi! İndirim Sonrası Benzinin Litre Fiyatı Kaç TL Olacak?

Son dönemde hem brent petrol fiyatları hem de dolar kurunda yaşanan sert yükselişler sonrasında benzine üst üste zam haberleri gelmişti. Dolar kurunda yaşanan sert geri çekilme sonrasında benzine indirim haberi beklenmeye başlanmıştı. Sonunda beklenen haber geldi. Akaryakıt sektörü temsilcileri tarafından açıklanan habere göre benzine indirim bekleniyor! Benzine indirim geldi mi, benzine indirim gelecek mi, benzine indirim Kasım 2020, benzinin litre fiyatı ne kadar, kaç TL olacak?

Brent pertrol fiyatları ve dolar kuru için yaşanan yukarı yönlü sert hareketler sonrasında benzinin satış fiyatı da üst üste zamlanmıştı. Dolar kurunda yaşanan geri çekilme sonrasında ise araç sahipleri indirim müjdesi beklemeye başlamıştı. BENZİN FİYATI NASIL HESAPLANIR, AKARYAKIT FİYALTLARI NASIL OLUŞUYOR?Ülkemizde petrol ve benzin fiyatlarını hesaplama konusunda 1 Ocak 2005 tarihi itibari ile serbest fiyatlandırma koşullarına geçiş yapılmıştı. Akdeniz ürün fiyatları üzerinden ilk olarak günlük dolar kuru da dikkate alınarak ilk olarak rafineri tavan satış fiyatı oluşturulmaktadır. Oluşan  bu fiyata diğer maliyetler eklenerek (dağıtım şirketi kar marjı, ürün servis ücreti gibi giderler) depoların satışlarında uygulayacakları fiyatlar belirlenir. Son aşamada ise bayi masrafları ile bölge nakliye ücretleri eklenerek pompa satış fiyatı oluşturulur ve ilan edilir. Araç sahipleri depolarını pompa satış fiyatları üzerinden doldurur. 

BENZİNE İNDİRİM GELECEK Mİ 2020? SON DAKİKA HABERİ: BENZİNE İNDİRİM BEKLENİYOR!Sözcü Gazetesi tarafından yapılan ve akaryakıt sektörü temsilcilerine dayandırılan habere göre benzinin litre satış fiyatına bu gece yarısında itibaren geçerli olmak üzere 32 kuruşluk dev indirim geliyor. ANKARA, İSTANBUL VE İZMİR'DE İNDİRİM SONRASI BENZİNİN LİTRE SATIŞ FİYATI KAÇ TL OLACAK?Son zamların ardından Ankara ve İzmir'de benzinin litre satış fiyatı 6,97 TL ve İstanbul'da ise 7,03 TL seviyesine yükselmişti. Bu gece yarısı gelecek 32 kuruşluk indirimin ardından benzinin litre satış fiyatı Ankara ve İzmir'de 6,65 liraya ve İstanbul'da 6,71 liraya düşecek. Yapılan açıklamaya göre söz konusu indirim bu gece yarısından itibaren geçerli olacak. 17 Kasım 2020 Salı Günü saat 00:00 itibari ile araçlarına benzin alan kişiler depolarını indirimli fiyatlar ile doldurma imkanı elde edecekler. EPGİS tarafından resmi indirim açıklamasının akşam üzeri saatlerinde ilan edilmesi bekleniyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)