Aralık 2020 Elektrik Tüketim Yardımı! Başvurular Nereye Nasıl Yapılır?

Devlet tarafından sağlanan desteklerden bir tanesi olan Elektrik Tüketim Yardımı ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara ödenir.

Aralık 2020 Elektrik Tüketim Yardımı! Başvurular Nereye Nasıl Yapılır?

Devlet tarafından sağlanan desteklerden bir tanesi olan Elektrik Tüketim Yardımı ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara ödenir. En az 53 TL en fazla ise 106 TL olarak ödenen elektrik desteğinden faydalanmak isteyen vatandaşların bilmeleri gereken tüm hususlar.

Devlet tarafından sağlanan elektrik tüketim desteği vatandaşların en çok araştırdığı yardımların başında geliyor. Kış aylarında artan elektrik faturaları nedeniyle ekonomik olarak zorlanan vatandaşlar için bu destek ödemelerinin nasıl ve hangi koşullarda alındığını aktarıyoruz. 2021 ELEKTRİK TÜKETİM DESTEĞİ BAŞVURULARIElektrik tüketim desteği devletin diğer yardımlarından farklı olarak vatandaşlara uygulanıyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü üzerinden ulaştırılan yardımlar vatandaşlara başvuru alınmadan sağlanıyor. Bakanlık zor durumda bulunan ihtiyaç sahibi ailelere bu yardımları belirlediği listeler çerçevesinde sağlıyor. Aile Bakanlığı'nın Başvuru İşlemlerine İlişkin AçıklamasıElektrik yardımı almak ve başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar için bakanlık açıklamasında şu bilgileri verdi. "Herhangi bir kuruma başvuru yapılmasına gerek olmayıp, hak sahiplerini gösterir liste her ay Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından Bütünleşik Sosyal Yardımlar Bilgi (BSYB) Sistemi üzerinden hazırlanmaktadır. Hak sahibinin TC Kimlik Kartı ve elektrik faturası ile PTT şubesine gitmesi yeterlidir."Kimler Elektrik Yardımı Alabilir?Elektik yardımı 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu ile 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun kapsamında düzenli sosyal yardım almaya ilişkin verilmiş hak sahipliği kararı devam eden hanelere sağlanıyor. Elektrik yardımına dair detaylı bilgi edinmek isteyen vatandaşlar başvurularını ilçelerinde yer alan ve kaymakamlık bünyesinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına sorabilirler. Emlak365.com


Yorumlar (0)