Asgari Ücret 2021 Zammı İçin Flaş Gelişme: Meclise Yeni Yasa Teklifi Verildi! Asgari Ücret 3000 TL Mi Olacak?

Asgari ücret zam görüşmeleri tüm hızı ile devam ederken meclise 2021 yılı zam oranı için yeni kanun teklifi verildi.

Asgari Ücret 2021 Zammı  İçin Flaş Gelişme: Meclise Yeni Yasa Teklifi Verildi! Asgari Ücret 3000 TL Mi Olacak?

Asgari ücret zam görüşmeleri tüm hızı ile devam ederken meclise 2021 yılı zam oranı için yeni kanun teklifi verildi. Asgari ücret 3000 TL mi olacak, 3 bin lira olur mu, son durum ne, ne zaman belli olacak, 4. toplantı ne zaman?

Emlak365.com / Asgari ücret tespit komisyonu tarafından yapılacak olan 4. ve son toplantı öncesinde meclise yeni yasa teklifi verildi. 

ASGARİ ÜCRET İÇİN YENİ KANUN TEKLİFİ MECLİSE SUNULDU! 

CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç imzası ile meclise sunulan yeni kanun teklifi ile asgari ücretin 3 bin 100 TL olması talep edildi. 

Toplamda 27 maddeden oluşan Asgari Ücret Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi kapsamında asgari ücret üzerinde önemli düzenlemeler yapılması talep edildi. Bu düzenlemeler hayata geçirildiği takdirde yani kanun teklifi sunulduğu şekilde kabul edilirse bu durumda 2021 yılında uygulanacak olan asgari ücret 3 bin 100 TL olacak. 

ASGARİ ÜCRETLİYE GELİR VERGİSİ MUAFİYETİ GELİR Mİ, ASGARİ ÜCRETTEN GELİR VERGİSİ KESİNTİSİ KALDIRILACAK MI?

Konu hakkında meclise verilen yasa teklifi ile asgari geçim indirimi kaldırılırken yine asgari ücretliye gelir vergisi muafiyeti verilmesi talep edildi. Yapılacak olan düzenlemeler ile 7 milyon asgari ücretli çalışan ile bu kişilerin ailelerinin daha refah koşullarda yaşaması istendi. 

ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONU 4. TOPLANTISI NE ZAMAN, ASGARİ ÜCRET HANGİ TARİHTE BELLİ OLACAK?

Asgari ücretli çalışanlar için son rakamın belirleneceği kritik toplantı önümüzdeki hafta içerisine Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ev sahipliğinde son toplantı ile belirlenecek. Yani yıl sona ermeden kesin zam oranı açıklanmış olacak. 

Yorumlar (0)