Asgari Ücret Görüşmeleri İçin Toplantı Tarihleri Açıklandı! İkinci ve Üçüncü Toplantı Hangi Tarihte, Asgari Ücret Ne Zaman Belli Olacak?

2021 asgari ücret zam oranı için uygulanacak rakam üzerinde çalışmalar tüm hızı ile devam ederken asgari ücret tespit komisyonu için yapılacak olan görüşmelerin tarihleri de belli oldu.

Asgari Ücret Görüşmeleri İçin Toplantı Tarihleri Açıklandı! İkinci ve Üçüncü Toplantı Hangi Tarihte, Asgari Ücret Ne Zaman Belli Olacak?

2021 asgari ücret zam oranı için uygulanacak rakam üzerinde çalışmalar tüm hızı ile devam ederken asgari ücret tespit komisyonu için yapılacak olan görüşmelerin tarihleri de belli oldu. Asgari ücret tespit komisyonu 2. toplantı ve 3. toplantısı için beklenen tarihler açıklandı. Peki, 2021 asgari ücret zam oranı hangi tarihte açıklanacak, asgari ücret ne zaman belli olacak?

7 milyon kişinin ve ailelerinin büyük bir merakla beklemiş oldukları 2021 asgari ücret zam oranı için görüşmeler bugün itibari ile başladı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu 1. toplantısı bugün itibari ile Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ev sahipliğinde yapıldı. Yapılan toplantı koronavirüs tedbirleri kapsamında video konferans yöntemi ile gerçekleştirilen toplantıda ikinci ve üçüncü toplantının tarihleri de duyuruldu. ASGARİ ÜCRET GÖRÜŞMELERİ 2. VE 3. TOPLANTI TARİHİ NE ZAMAN?Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamasında asgari ücret tespit komisyonu toplantı tarihlerini duyurdu. Bakan Selçuk yapmış olduğu açıklamasında "2021 yılı Asgari Ücret Tespit Komisyonu’muzun II. Toplantısı @Tisk_kurumsal ev sahipliğinde 15 Aralık’ta, III. Toplantı ise @turkiskonf ev sahipliğinde 22 Aralık’ta gerçekleştirilecek. Sürecin çalışanlarımız, işverenlerimiz ve milletimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum" sözleri ile toplantı tarihlerini duyurdu. 

Açıklanan takvime göre Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2. toplantı tarihi 15 Aralık 2020 tarihinde TİSK ev sahipliğinde yapılırken, asgari ücret tespit komisyonu 3. toplantı tarihi ise 22 Aralık 2020 tarihinde Türk İş ev sahipliğinde yapılacak. ASGARİ ÜCRET NE ZAMAN BELLİ OLACAK?Asgari ücret tespit komisyonu tarafından 4 toplantı yapılacak ve 4. toplantı sonunda asgari ücret zam oranı resmi olarak açıklandı. 3. toplantı tarihi 22 Aralık 2020 olarak açıklanırken kesin zam oranı bu tarihten sonraki günlerde Aralık ayı sona ermeden açıklanacak. Yani 2021 asgari ücret zam oranı 23 Aralık - 31 Aralık 2020 tarihleri arasında ilan edilecek. Emlak365.com


Yorumlar (0)