Asgari Ücret Görüşmeleri Öncesi Türk-İş, Hak-İş ve DİSK Tarafından Son Dakika 2021 Zam Oranı Açıklaması!

2021 asgari ücret zam oranı için yapılacak olan ilk komisyon toplantısı öncesi Türk-İş, Hak-İş ve DİSK tarafından son dakika açıklaması yapıldı.

Asgari Ücret Görüşmeleri Öncesi  Türk-İş, Hak-İş ve DİSK Tarafından Son Dakika 2021 Zam Oranı Açıklaması!

2021 asgari ücret zam oranı için yapılacak olan ilk komisyon toplantısı öncesi Türk-İş, Hak-İş ve DİSK tarafından son dakika açıklaması yapıldı. 7 milyon asgari ücretli çalışanın beklemiş olduğu asgari ücret görüşmeleri için bugün ilk tur toplantısı yapılacak. Asgari ücret ne ne zaman belli olacak, 2021 asgari ücret ne kadar olacak, asgari ücret görüşmeleri hangi tarihte yapılacak, asgari ücret 2021 yılında kaç TL olacak, enflasyon oranları sonrası asgari ücrete ne kadar zam gelir?

2021 yılı asgari ücret zam oranının belirlenmesi amacı ile gerçekleştirilecek olan asgari ücret tespit komisyonu toplantılarının ilki bugün gerçekleştirilecek. Koronavirüs salgını nedeni ile bu sene ilk kez video konferans yöntemi ile gerçekleştirilecek olan toplantı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ev sahipliğinde yapılacak. ASGARİ ÜCRET GÖRÜŞMELERİ BUGÜN SAAT KAÇTA YAPILACAK?Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ev sahipliğinde yapılacak olan asgari ücret zam oranı birinci tur toplantısı saat 14:00 itibari ile başlayacak. Toplantının öncesinde kısa bir açıklama beklenirken sonrasında da tarafların bir açıklama yapabileceği belirtiliyor. ASGARİ ÜCRET ZAMMI İÇİN SENDİKALARDAN FLAŞ AÇIKLAMA: İNSANLIK ONURUNA YAKIŞIR BİR ZAM YAPILMALI! Kritik toplantıya saatler kala 3 işçi sendikası Türk-İş, Hak-İş ve DİSK yaplan ortak açıklama ile "2021 asgari ücret görüşmeleri Covid-19 salgının tüm dünya ve ülkemizde ağır insani, sosyal ve ekonomik tahribatının yaşandığı bir dönemde başlamaktadır. Küresel salgın, başta işçiler olmak üzere tüm ücretli çalışanların yaşama şartlarını daha da ağırlaştırdı. Ciddi iş ve gelir kayıplarına yol açtı.Nitekim devletin resmi kurumu tarafından açıklanan son büyüme rakamlarında, çalışanların milli gelirden aldıkları payın ciddi oranda gerilediği de görülmektedir. 2021 yılında geçerli olacak asgari ücretin, pandemi koşullarında yaşanan iş ve gelir kaybı dikkate alınarak insan onuruna yaraşır bir geçim ücreti olarak tespit edilmesi ortak düşüncemizdir. Ücretlerin asgari ücrete denk gelen kısmı vergiden muaf olmalı" açıklaması ile yüksek zam beklentisi duyuruldu. 

2021 ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLACAK, ASGARİ ÜCRET NE ZAMAN BELLİ OLACAK?Yapılan görüşmeler sonrasında kesin zam oranı belirlenecek. Ancak masada olan en kuvvetli zam oranı yüzde 15 olarak öne çıkıyor. Asgari ücret zam oranı için asgari ücret tespit komisyonu 4 kez toplanacak. İlk toplantı bugün yapılırken Aralık ayının 3. haftası sonu itibari lie söz konusu kararın açıklanması ya da en geç son haftanın başı itibari ile duyurulması bekleniyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)