Asgari Ücret ile Çalışanlar İşveren Zammının Yanında 345 TL Devlet Zammı Formülü

Asgari ücret ile çalışan vatandaşların maaşlarına yapılacak olan zam konusu ekonomi gündeminde ki yerini korurken maaşlar için yeni bir öneri geldi.

Asgari Ücret ile Çalışanlar İşveren Zammının Yanında 345 TL Devlet Zammı Formülü

Asgari ücret ile çalışan vatandaşların maaşlarına yapılacak olan zam konusu ekonomi gündeminde ki yerini korurken maaşlar için yeni bir öneri geldi. Alım gücü azalan asgari ücretliler için ek zam talep edildi.

2020 yılı asgari ücreti için işverenler tarafından verilecek zam oranı merak konusu. Bu konuda ekonomi gündeminde çeşitli oranlar konuşulmaya başlandı bile. Öyle ki uzmanlar 2020 yılında yapılacak zam oranının en az yüzde 8.5 en fazla ise yüzde 15 ile 20 seviyesinde olacağını öngörüyorlar. Asgari ücrete dair konuşulan rakamlar bu şekilde olurken konuya ilişkin yeni talepler gelmeye de başladı. ASGARİ ÜCRETLİLERE EK 345 TL ZAM FORMÜLÜAsgari ücret ile çalışan vatandaşların maaşlarına yapılacak olan zam oranları Asgari Ücret Tespit Komisyonunda ele alınacak. Burada yapılacak görüşmeler sonrasında işverenlerinde onayladığı bir rakamda maaşlar belli olacak. Bu çerçevede çalışanların durumlarını ve ekonomik yapılarıı gözetmek zorunda olan hükümet bir yandan da işverenlerin taleplerine yanıt vermek istiyor. Tam bu noktada da hem işverenlerin hemde çalışanların onaylayacağı bir konu başlığı gündeme geldi. Devlet Zammı Verilsi2020 yılı asgari ücreti için devletten asgari ücretten alınan vergilerin kaldırılması ve maaşlara yansıtılması talebi geldi. Eğer bu şekilde bir karar alınırsa asgari ücretlilerin maaşlarında  her ay kesilen 345 TL çalışanlara kalabilir. Bunun yanında devlet zammı için ikinci talep SGK prim ödemelerinde indirime gidilmesi. Eğer bu talep kabul edilirse yapılacak indirim oranı ile maaşlar artacak. Emlak365.com


Yorumlar (0)