Asgari Ücret Tespit Komisyonu 4. Toplantı Bugün Saat Kaçta Başlayacak, Masadaki Son Zam Oranı ve Maaş Teklifleri Kaç TL?

Asgari ücret bugün açıklanıyor! Asgari ücret tespit komisyonu 4.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu 4. Toplantı Bugün Saat Kaçta Başlayacak, Masadaki Son Zam Oranı ve Maaş Teklifleri Kaç TL?

Asgari ücret bugün açıklanıyor! Asgari ücret tespit komisyonu 4. toplantı için geri sayım başladı. Peki, asgari ücret saat kaçta açıklanacak, 2021 maaş önerileri neler, asgari ücrete kaç TL zam gelecek, asgari ücret kaç lira olur, masadaki zam önerileri ve maaş teklifleri ne kadar?

Emlak365.com / 7 milyon asgari ücretlinin beklediği kritik gün geldi. Bugün yapılacak olan kritik toplantı ile işçi ve işveren sendikaları son bir defa daha 2021 yılında uygulanacak olan asgari ücret rakamı için pazarlık masasına oturacak. ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONU 4. TOPLANTI SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK, ASGARİ ÜCRET NE ZAMAN AÇIKLANIR?Milyonlarca kişinin beklemiş olduğu son toplantı bugün yani 28 Aralık 2020 tarihinde saat 10:30 itibari ile Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ev sahipliğinde yapılacak. Saat 10:30 itibari lie koronavirüs salgını nedeni ile yine video konferans yöntemi ile yapılacak olan toplantıda işçi tarafı ve işveren tarafı son bir kere daha kendi tekliflerini sunarak asgari ücret zammı için pazarlık yapacaklar. Söz konusu toplantı saat 10:30 itibari ile başlayacak olup ardından yapılan zam oranı ilan edilecek. Yapılacak olan pazarlığın süresine göre açıklama beklenirken söz konusu rakamlar ilen edildiği anda sitemizden de duyurulacaktır, takip etmek için;Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZ Huawei AppGalerry uygulamamız için TIKLAYINIZASGARİ ÜCRET KAÇ TL OLUR, ZAM TEKLİFLERİ NE KADAR, 2021 DE ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLACAK?Dün son dakika açıklaması yapan HAKİŞ ilk defa asgari ücret rakamı için teklifini duyurmuş ve asgari ücretin 3 bin liranın üzerinde olmasını istediklerini duyurdu.Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay tarafından yapılan yazılı açıklama ile yapılacak olan toplantıda 3 bin liranın altındaki tekliflerin kendilerini mutsuz edeceğini dile getirerek "İşveren ve hükümet, asgari ücret ile ilgili 3 bin liranın altında bir teklif getirmemelidir. Çünkü 3 bin liranın altındaki teklif, insanları mutlu edecek bir teklif olmaz, çalışanları mutlu edecek bir teklif olmaz. Asgari Ücret Tespit Komisyonu'na 3 bin liranın üzerinde bir teklif getirilmelidir" ifadelerine yer verildi. İşveren tarafı ise net bir rakam açıklamazken sadece hükümetten vergi düzenlemesi ve asgari ücrete katkı beklediklerini dile getirdi. Masada öne çıkan zam teklifleri ise enflasyon + refah payı ile yüzde 15 zam yapılması oldu. 


Yorumlar (0)