Asgari Ücrete Zam Yarışı Kızıştı! 2021 Yılı İçin 4 Bin 200 TL Maaş Müjdesi Geldi

Bakan Selçuk tarafından açıklanan 2021 yılı asgari ücret zammı büyük hayal kırıklığı yaratırken belediyeler arasında ise resmen asgari ücret zam yarışı başladı.

Asgari Ücrete Zam Yarışı Kızıştı! 2021 Yılı İçin 4 Bin 200 TL Maaş Müjdesi Geldi

Bakan Selçuk tarafından açıklanan 2021 yılı asgari ücret zammı büyük hayal kırıklığı yaratırken belediyeler arasında ise resmen asgari ücret zam yarışı başladı. Ankara ve İstanbul BB başta olmak üzere CHP'li belediyeler 3 bin 100 TL asgari ücret açıklarken en yüksek asgari ücret tutarı 4 bin 200 TL oldu.

Emlak365.com / Asgari ücret rakamları için belediyeler peş peşe açıklama yapmaya devam ederken şimdiye kadar açıklanan en yüksek asgari ücret rakamı geldi. MANYAS BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLADI, 2021 YILI ASGARİ ÜCRET RAKAMI 4 BİN 200 TL OLDU! Manyas Belediye Başkanı Tancan Barçın tarafından sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada “Manyas Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlayışı ile yönettiğimiz güzel ilçemizde kendi çalışanlarımızın refahı bizim için büyük öneme sahiptir. Bu sebeple biz Manyas Belediyesi olarak 2020 yılında Aralık ayı itibariyle en düşük işçi maaşı net 3 bin 314 TL olarak ödüyorduk.Son zamanlarda yaşanan gelişmeler izinde 2021 yılı için de %4 oranında zam yapılma kararı ile belediye çalışanlarımıza en düşük asgari ücret net 4 200,00 TL olarak ödeme kararı aldık. Buradan tüm çalışma arkadaşlarıma emekleri için çok teşekkür ediyor, aldığımız kararın hayırlı olmasını diliyorum. Umarım aldığımız bu karar tüm ülkemizdeki işverenlere örnek olur ve yayılır" sözleri ile rekor zam oranını duyurdu. MANYAS BELEDİYESİ HANGİ PARTİDEN?Gelen açıklamanın ardından Balıkseri'in Manyas ilçesinin hangi partiden olduğu da merak konusu oldu. Manyas Belediye Başkanı olarak yapılan yerel seçimlerde belediye başkanı olarak seçilen Tancan Barçın CHP adayı olarak seçimlere katılmıştı. 

Yorumlar (0)