Asgari Ücrette Flaş Gelişme! Türk İş 2021 Asgari Ücret Zam Oranı Teklifi İçin İlk Resmi Açıklamayı Yaptı

Yarın başlayacak olan ilk asgari ücret zam maratonu öncesi TÜRK-İŞ konu hakkında ilk resmi açıklamasını yaptı.

Asgari Ücrette Flaş Gelişme! Türk İş 2021 Asgari Ücret Zam Oranı Teklifi İçin İlk Resmi Açıklamayı Yaptı

Yarın başlayacak olan ilk asgari ücret zam maratonu öncesi TÜRK-İŞ konu hakkında ilk resmi açıklamasını yaptı. Türk İş 2021 asgari ücret zammı için ilk teklifini duyurdu. Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay tarafından yapılan açıklama milyonlarca asgari ücretli çalışan tarafından merakla bekleniyordu. Peki, 2021 yılında asgari ücret kaç TL olur, asgari ücrete ne kadar zam gelir, asgari ücret kaç lira olacak, 2021 asgari ücret zam oranı için işçilerin talebi ne kadar, asgari ücret en fazla ne kadar olur, asgari ücrete en fazla kaç TL zam gelir?

Pandemi nedeni ile büyük geçim sıkıntısı yaşayan milyonlarca asgari ücretli çalışan açıklanacak olan 2021 asgari ücret zam oranı için makul bir rakamın duyurulmasını umutla beklerken konu hakkında işçi sendikalarından ilk resmi açıklama geldi. 2021 ASGARİ ÜCRET ZAM ORANI İÇİN İŞÇİ SENDİKALARINDAN İLK RESMİ AÇIKLAMA GELDİ! TÜRK-İŞ 2021 ASGARİ ÜCRET ZAM TEKLİFİ AÇIKLAMASIGözler yarın Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ev sahipilğinde gerçekleşecek olan ilk Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısına çevrilirken konu hakkında bugün çok önemli bir açıklama da Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay tarafından yapıldı. Türkiye'nin en büyük işçi sendikaları arasında yer alan Türk-İş'in başkanı Atalay yarın başlayacak olan 2021 asgari ücret zam görüşmeleri öncesinde basın mensuplarının karşısına çıktı. Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, 4 Aralık 2020 Cuma günü başlayacak olan 2021 asgari ücret zam görüşmeleri öncesinde "İşveren ve hükümetin, tebessüm ettirecek, 'evet' diyeceğimiz bir rakam getireceğini umut ediyoruz" diyerek bu sene pandemi nedeni ile verilecek olan zam oranının daha da önem kazandığını dile getirdi. 2021 asgari ücret zam oranı teklifi için kesin rakam vermeyen Atalay "Kafamızda bir rakam var. Komisyon üyeleri önümüzdeki günlerde Hak-İş ve DİSK'in kanaatini alıp açıklar" diyerek bu rakamı birkaç gün içerisinde diğer işçi sendikaları ile yapacakları görüşmeler sonrasında duyuracaklarını dile getirdi. 

2020 ASGARİ ÜCRET ZAM ORANI NE ZAMAN AÇIKLANMIŞTI, 2021 ASGARİ ÜCRET ZAMMI NE ZAMAN, HANGİ TARİHTE KESİNLEŞİR, AÇIKLANIR?Hatırlanacağı üzere 2020 yılı asgari ücret zammı görüşmeleri için ilk toplantı 2 Aralık 2020 tarihinde gerçekleşmiş ve 26 Aralık 2020 tarihinde AGİ dahil zamlı asgari ücret rakamları yapılan son toplantı sonrasında açıklanmıştı. Bu sene de en geç Aralık ayı sonuna kadar asgari ücret zam oranı 2021 rakamının kesin olarak açıklanması bekleniyor. İşçi Sendikaları ve İşveren Sendikaları arasında yapılan görüşmeler için asgari ücret tespit komisyonu 4 toplantı yapacak. 4. toplantı ile beraber ise kesin zam oranı ilan edilecek. Emlak365.com


Yorumlar (0)