ASO Başkanı Özdebir: Bankacılık Sistemi İpoteğe Değil, Projeye Kredi Vermeli

ASO Başkanı Nurettin Özdebir, sanayi firmalarının finansmana erişimlerine ilişkin konuşmasında bankacılık sistemine önerilerde bulundu.

ASO Başkanı Özdebir: Bankacılık Sistemi İpoteğe Değil, Projeye Kredi Vermeli

ASO Başkanı Nurettin Özdebir, sanayi firmalarının finansmana erişimlerine ilişkin konuşmasında bankacılık sistemine önerilerde bulundu. Bankaların ipoteğe değil, projeye kredi vermesi gerektiğini ifade eden ASO Başkanı, borç yapılandırma konusunda da açıklamalarda bulundu.

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir firmaların kredi kullanımlarına dair açıklamalarında, taleplerini dile getirdi. Bankacılık sisteminin kullanmakta oldukları krediler konusunda önerilerini de dile getiren ASO Başkanı Özdebir konuşmasında ekonomi gündemine de yer verdi. ASO Başkanı Nurettin Özdebir'in kredi ve ekonomi gündemine dair görüşleri;İPOTEĞE DEĞİL, PROJEYE KREDİ VERİLMELİAnkara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Ankara'da basın mensupları ile biraraya geldi. Burada kendisine sorulan sorulara yanıt veren ASO Başkanı bunun yanında ekonomi alanında açıklamalarda bulundu. Finans anlamında yaşanan daralma sürecine değinen Nurettin Özdebir, 2019 yılının zorlu geçtiğini ifade ederek bunun nedenini ise; daha önceki rahatlıkların hak edilmeyen büyüme ve lüks olarak açıkladı. Bu kapsamda kurda yaşanan dengelenmeye dikkat çeken ASO Başkanı, ithalatın azalmasına, ithalatın azalmasıyla yerli ara mal teşviklerinin uygulanabileceğini belirtti. Bu şekilde cari açığın ciddi ölçüde kapatılabileceğini ifade eden Nurettin Özdebir, sanayicilerin finansmana erişimlerini ele aldı. "Genel piyasalardaki kriz durumunda ise bunlar da değerini kaybediyor. (Teminat) Satamadığınız, paraya çeviremediğiniz için bankaya emanet edilmiş mevduatlarını isteyenlere bunu nasıl ödeyeceksiniz? Bu nedenle, bankacılık sistemi ipoteğe değil, projeye kredi vermeli"Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir konuşmasının sonunda ayrıca firmaların banka borçlarının yapılandırmasına dair açıklamalarda bulundu. Nurettin Özdenir bu konuda firmaların borç yapılandıurma taleplerinin olumlu davranacağını inandığını ifade etti. Emlak365.com


Yorumlar (0)