Asya Piyasalarından İlk Veriler Geldi! Dolar, Euro ve Gram Altın Haftaya Nasıl Başladı?

Türkiye'de piyasalara hafta sonu arası verilirken yeni haftanın ilk gününde dolar, euro ve gram altında fiyat hareketlerine dair ilk veriler geldi. Asya piyasalarının açılması ile Türk lirasının değerine dair veriler de ortaya çıkmış oldu.

Asya Piyasalarından İlk Veriler Geldi! Dolar, Euro ve Gram Altın Haftaya Nasıl Başladı?
Türkiye'de Cuma günü piyasaların kapanmasının ardından döviz kurları ile gram altın fiyatlarında yeni haftada ne şekilde hareketlerin yaşanacağı büyük bir merak konusu olmuştu. Bu merağın giderilmesine dair ilk veriler Asya piyasalarının açılması ile ortaya çıktı.

Asya piyasalarında Türk lirasına yönelik işlemlerde karışık bir pozisyonun olduğu gözlemlendi. Türk lirasında olumlu veya olumsuz sert bir fiyat değişimi gözlemlenmezken hızlı fiyat değişimlerinin de olmadığı görüldü. Geçtiğimiz hafta sonunda Merkez Bankası'nda başkan değişimine endeksli olarak Asya piyasalarında Türk lirası çok ciddi bir irtifa kaybetmiş ve fiyatlamalar o düzlemde gerçekleşmişti. Türkiye'de piyasaların açılmasıyla da biraz olsun dengeleme meydana gelse de Türk lirasındaki kayıplar telafi edilememişti.

DOLAR BU HAFTA YÜKSELECEK Mİ?

Dolar kuru şu anda Asya piyasalarındaki verilere göre 8,08 TL ile 8,12 TL arasında değişen rakamlarda işlem görüyor. Ancak oldukça hareketli olan dolar kurunun bir yön çizmediği net şekilde görülüyor. Düşüş ve yükselişlerin aynı ardı ardına gerçekleştiği dolar kurunda Türkiye'de piyasaların açılmasıyla net görüntü ortaya çıkacak.

EURO KURU HAFTAYA NASIL BAŞLADI?

Euro kurunda ise Türk lirasının görüntüsü dolar kuruna nazaran sert olmasa da negatif pozisyonda bulunuyor. 9,50 TL ile 9,65 TL arasında değişen fiyatlama ile piyasaya giriş yapan euro kuru dolar kuruna gçre daha geniş bir pozisyon aralığında fiyatlanıyor. Euro kurunun bu haftaki yönünün belirlenmesi için ise Türkiye'de piyasaları etkileyecek veri akışları bekleniyor.

GRAM ALTIN KAÇ TL'DEN AÇILDI?

Gram altın fiyatlamasında ise dolar kuruna bağlı olarak bir fiyatlama gerçekleşiyor. Şu anda gram altın 450 TL'den işlem görüyor. Ancak dolar kurundaki fiyat değişimlerine bağlı olarak gram altın fiyatlarında da değişimin gerçekleşmesi bekleniyor. Ons altının fiyatında ciddi bir değişim beklenmezken gram altını tetikleyecek olan faktörün dolar kuru olduğu bildirildi.

Emlak365.com
Yorumlar (0)