Asya ve Avrupa'yı Birbirine Bağlayan Kuzey Marmara Otoyolu'nun Son Etabı İçin Bitiş Tarihi Açıklandı!

Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayacak olan Kuzey Marmara Otoyolu projesinde sona yaklaşıldı. 6. kesim için şantiye çalışmaları hala devam ederken Ulaştırma Bakanı bitiş tarihini açıkladı. Yıl sonuna gelmeden bitirilecek olan proje trafiğin rahatlatılması ve yol güvenliğin sağlanması için oldukça etkili bir proje olarak tanımlanıyor.

Asya ve Avrupa'yı Birbirine Bağlayan Kuzey Marmara Otoyolu'nun Son Etabı İçin Bitiş Tarihi Açıklandı!

Kuzey Marmara Otoyolu’nun 6. Kesimi olarak bilinen Akyazı ilçesinde şantiye çalışmaları hala devam ediyor. Projenin ne zaman tamamlanacağı kesin olarak bilinmiyordu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından şantiyede incelemeler yapıldı. İncelemelerin tamamlanmasının ardından süreç hakkında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Otoyol projesinin tamamı 400 kilometreden oluşuyor. 6 farklı bölümden oluşan projenin son ayağı için çalışmalar devam ediyor. 6. Kesimin toplam 73 kilometreden oluştuğu belirlendi. Çalışmaların ne zaman biteceği sorusuna karşılık ‘Bir aksilik olmazsa bu yıl sonunda açmayı hedefliyoruz. Sonrasında faaliyete geçecek. Asya ve Avrupa kıtalarının birleştirilmesi açısından son derece etkili bir proje olduğunu söyleyebiliriz. Diğer 5 kesim faaliyete açıldı’ dedi.

21 Aralık Tarihinde Bitirilmesi Planlanıyor

2020 yılı sonuna çalışmaların bitirilmesinin planlandığının altı çizildi. Ulaştırma Bakanı süreç hakkında tarih de verdi. Bu yılın sonunda 21 Aralık tarihinde son kesimin açılışının yapılması planlanıyor. Bu proje ile birlikte Asya ile Avrupa kıtalarının birbirine bağlanması bekleniyor. Yol yapımının bitmesinin ardından şehir trafiğini etkilememek için kamyonlar, yüklü araçlar ve tırlar bu bölgeden yola devam edebilecekler. Yeni yol projesi ile trafik sorununun rahatlatılması beklenirken, bölgede yaşayan vatandaşların etkilenmemesi için bir yol haritası çizildi. Yüksek standartlar eşliğinde oluşturulan otoyol projesinin ülkenin vizyonunun artmasına da katkı sağladığı belirtiliyor.  

Yorumlar (0)