Aylık 2500 TL Maaş Alanlara Tek Seferde 1600 TL! İşte İlan Edilen Koşullar

Emekli maaşlarına promosyon ödemelerinde bankalar kıyasıya yarış içerisindeler. Kamu bankalarının standart olarak sağladıkları ve en az 500 TL en fazla 750 TL olarak ödedikleri promosyon ödemeleri, 2021 yılında özel bankalar arasında 1600 TL'ye kadar ulaştı.QNB Finansbank'ta bankaların emekli maaş promosyonu kampanyasına dahil olan bankalardan bir tanesi oldu.

Aylık 2500 TL Maaş Alanlara Tek Seferde 1600 TL! İşte İlan Edilen Koşullar
Emekli maaşlarına promosyon ödemelerinde bankalar kıyasıya yarış içerisindeler. Kamu bankalarının standart olarak sağladıkları ve en az 500 TL en fazla 750 TL olarak ödedikleri promosyon ödemeleri, 2021 yılında özel bankalar arasında 1600 TL'ye kadar ulaştı.

QNB Finansbank'ta bankaların emekli maaş promosyonu kampanyasına dahil olan bankalardan bir tanesi oldu. Banka şubat ayında açıkladığı kampanyası kapsamında 2500 TL maaş alan bir emeklinin ek bankacılık işlemleri ile birlikte toplu halde ve tek seferde 1600 TL promosyon alabileceği ilan edildi. Peki QNB Finansbank tarafından ilan edilen bu promosyon kampanyasından faydalanmak için emeklilerin neler yapması geliyor.

TEK SEFERDE, 3 YILLIK PEŞİN 1600 TL ÖDENİYOR

Bankaların en önem verdikleri konuların başında maaş müşterilerinin sayısının artması geliyor. Bu kapsamda kamu personellerine özel promosyon uygulayan bankalar özel sektör çalışanlarının maaş müşterisi olması durumunda bankacılık hizmetleri, kredi olanakları gibi ek avantajlar sağlıyor. Maaş müşterilerinin artışında hedeflenen kitle ise emekliler. Türkiye'de binlerce emekli maaşı alan vatandaşın olması nedeniyle bankalar emeklilere yönelik kampanyalarında daha farklı olanaklar sunuyor.2020 yılında emekli maaşlarına ilişkin yeni dönem promosyon ödemelerinde taban rakamların açıklanmasıyla, kamu bankaları müşterilerine en az 500 TL ödeme yapacaklarını ilan ettiler. Bu rakam aylık emekli maaşı 1499 TL ve altında olanlar için geçerli olacak. Bunun yanında emekli maaşı 1500 TL ile 2499 TL arasında olan emeklilere 125 TL daha fazla ödeme yapılacağı ilan edildi. Emekli maaşı promosyonlarında devlet bankalarında en yüksek rakam ise 2500 TL ve üzerinde maaş alanlar için yapılan 750 TL'lik ödemeler oldu.

Devlet bankalarının taban fiyatları açıklamasının ardından ise özel bankalar bu alanda çok farklı kampanyaları bir bir uygulamaya başladılar. İş Bankası müşterilerine 1000 TL'ye kadar emekli maaşı promosyonu sağlayacağını açıklarken bazı bankalar bu rakamı 1200 TL'ye çıkardılar. 2021 yılı şubat döneminde ise emekli maaşı promosyonu kampanyasında en yüksek rakam 1600 TL. Emeklilere özel sağlanan bu rakamı veren bankalar arasında yer alan QNB Finansbank, promosyon ödemesinin yanında bankacılık işlemlerinde de emeklilere özel paketler olacağını duyurdu.QNB FİNANSBANK'TAN 1600 TL PROMOSYON NASIL ALINACAK?

QNB Finansbank emekli maaşı promosyonlarına ilişkin resmi sitesinden detaylı bir açıklamada bulundu. Emekli müşterilerinin hangi koşulları sağlamaları gerektiğini aktaran banka, EFT, Havale İşlemleri gibi bankacılık alanlarında sağlanacak diğer avantajları duyurdu.

QNB Finansbank emekli promosyonlarına dair açıklamasında "Cep telefonunuzdan vereceğiniz dijital onay sayesinde şubeye gelmeden maaşınızı taşıyın, 1.600 TL’ye kadar promosyon kazanma, ayda iki kere diğer banka ATM’lerinden ücretsiz para çekme, bireysel internet bankacılığından ücretsiz EFT/TL havale ve şubelerde işlem sıra önceliği gibi birçok avantajdan yararlanın." bilgisini verdi.Son 3 Ayda Ödenen Maaşlara Bakılarak

Emekli vatandaşların son 3 ayda aldıkları maaşlara bakılarak aylık aldıkları ücret tespit edilir. Emeklilerin maaşları ne kadar yüksek ise alınacak olan emekli promosyonu o kadar yüksek olacak. Banka için en alt promosyon ödeme limiti 1000 TL olarak açıklanırken en üst limit 1600 TL. Ödemelere dair tablo ise şu şekilde;

  • Aylık 1499 TL ve altında emekli maaşı alanlar, 2021 QNB Finansbank emekli promosyon kampanyası ile 1000 TL ödeme alırlar.

  • Aylık emekli maaşı 1500 TL ile 2499 TL arasında olanlar, 2021 QNB Finansbank emekli promosyon kampanyası ile 1300 TL ödeme alırlar.

  • Aylık 2499 TL ve üzerinde emekli maaşı alanlar, 2021 QNB Finansbank emekli promosyon kampanyası ile 1600 TL ödeme alırlar.


Emekli vatandaşlar yukarıda yer alan tutarlarda ki ödemelerden almak istediklerinde, QNB Finansbank şubelerinden başvuruda bulunması ve emekli maaşını 3 yıl süre ile bankadan alacağına dair "emekli maaş taahhütnamesi" imzalaması gerekmektedir.PROMOSYON ÖDEMESİ ALMAK İSTEYENLER İÇİN BİLİNMESİ GEREKENLER

QNB Finansbank promosyon ödemelerine dair resmi sitesinden yapmış olduğu basın açıklamasında, ödemelerden faydalanmak için herhangi bir ürün koşulu bulunmadığını duyurdu. 3 yıllık taahhütname imzalayacak olan emekliler için, başlangıç promosyon ödemesinin hesaba yatırıldığı tarih esas alınacak. Ayrıca emekli vatandaşların ileriki dönemlerde maaşlarının artması durumunda promosyon ödemelerinde herhangi bir değişiklik olmayacaktır. 18 yaşından küçükler için anne veya babasının vefatından dolayı maaş bağlanmışsa promosyon ödemeleri velisine yapılacaktır. Banka ayrıca promosyon ödemelerinden kimlerin faydalanacağına ilişkin bilgilendirme duyurusunda, "Kampanya başlangıç tarihinden (01/01/2021) önce promosyon iadesini yapmış ve maaşını farklı bir bankaya taşımış tüm müşteriler kampanyadan yararlanabilir." bilgilerini verdi.

PROMOSYON ÖDEMESİ DIŞINDA SUNULAN EK OLANAKLAR

Yurt içi diğer tüm banka ATM'lerinden ayda iki kere ücretsiz para çekme hakkı, Bireysel İnternet Şube ve Cep Şube’den yapılacak EFT ve TL havale işlemlerinde işlem ücreti muafiyeti, QNB Finansbank şubelerinde yapacağınız işlemlerde sıra önceliği, QNB Finansbank Emekli Bankacılığı Hattı'ndan faydalanma imkanı, CardFinans Emekli kredi kartına sahip olunması durumunda; ilk yıl, yıllık üyelik ücreti tahsil edilmeyecek.

1600 TL PROMOSYON ALMAK İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

Emekli vatandaşlar QNB Finansbank tarafından sunulan banka promosyonlarından faydalanmak istediklerinde başvurularını kampanyanın son başvuru tarihine kadar yapacaklar. Banka 1600 TL emekli promosyon ödemeleri için son başvuru tarihini 31 Mart 2021 olarak duyurdu. Bu tarihten sonra yapılacak emekli promosyon başvuruları ise yeni kampanya olanakları ve koşulları kapsamında değerlendilecek.

Emlak365.com
Yorumlar (0)