Bakan Açıkladı! 150 Milyon Liralık Destek Ödemeleri Banka Hesaplarına Yatmaya Başladı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bir son dakika açıklaması yaparak destek ödemelerinin banka hesaplarına yatmaya başladığını duyurdu. Kimler destek ödemesi alacak, ödemeler ne için ve ne kadar yapılacak?

Bakan Açıkladı! 150 Milyon Liralık Destek Ödemeleri Banka Hesaplarına Yatmaya Başladı

Türkiye'de devlet tarafından çeşitli sebeplerle vatandaşlara verilen destek ödemelerine devam ediliyor. Destek ödemesi yapılan vatandaşlar arasında çiftçiler önemli bir yer tutuyor. Tarımsal üretimin artması için yapılan bu destek ödemeleri içinb çiftöiler teşvik edilmeye devam ediliyor. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de bir son dakika açıklaması yaparak destek ödemelerinin yapılmaya başlandığını duyurdu.

ÇİFTÇİ DESTEK ÖDEMELERİ YAPILIYOR

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bugün yaptığı açıklamada, “Hububat, baklagil, dane mısır desteği kapsamında 11.576 çiftçimize 39 milyon 442 bin TL, mazot ve gübre desteği kapsamında 17.870 çiftçimize 102 milyon 984 bin TL, küçük aile işletme desteği kapsamında 14.443 üreticimize 4 milyon 940 bin TL, çay budama masrafı desteği kapsamında 3 milyon 423 bin TL olmak üzere toplamda 150 milyon 790 bin liralık destek ödemesini çiftçilerimizin banka hesaplarına yatırmaya başladık.” dedi. 

HER ÇİFTÇİYE DESTEK VERİLİYOR

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından üretimi yapılan her ürün  için çiftçilere destek ödemeleri yapılıyor. Yıl içerisinde belirlenen bakanlık tarafından belirlenen bir takvimle ödemeler yapılrken çiftçilerin üretimden kopmaması ve topraklarını ekip biçmeye devam etmeleri amaçlanıyor. Tartımsal üretimin öneminin koronavirüs sürecinde çok daha ortaya çıkması nedeniyle Türkiye'de tarımsal desteklere çok daha fazla özen gösterilmeye başlandı. Devlet bu yolla üretimi arttırarak ülkeye dağlanan katma değerin yükseltilmesini hedefliyor. 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de bir tarımsal desteklerle alakalı olarak, “Çiftçilerimiz üretim yapmaya odaklansınlar. Onlar ürettikçe devlet onların yanında olup her sorunlarının aşılmasına yardımcı olacaktır. Tarımsal destek ödemelerimiz yıl içerisinde sürekli yapılmaktadır. Bu ödemelerden yaqrarlanmayan çiftçimiz kesinlikle kalmayacaktır. Yeterki tarımsal üretimi arttıralım devlet elini taşın altına her zaman sokmasını bilmiştir ve buna da devam edecektir.” açıklamasını yaptı.

Yorumlar (0)