Bakan Açıkladı! Devletten Vatandaşa 150 Bin TL Hibe Desteği Verilecek!

Devlet tarafından vatandaşlara verilen hibe desteklerine ilişkin resmi açıklama geldi. Bakan tarafından yapılan açıklamaya göre hibe desteği ödemeleri devam edecek. Vatandaşlara 150 Bin TL'ye kadar hibe desteği verilecek. Kimler hibe desteği alabilecek? İşte hibe desteği ile alakalı son gelişmeler...

Bakan Açıkladı! Devletten Vatandaşa 150 Bin TL Hibe Desteği Verilecek!

Türkiye'de devlet tarafından çeşitli programlarda kullanılmak üzere vatandaşlara hibe desteği ödemeleri yapılmaktadır. Bu hibe destekleri genellikle üretimin ve istihdamın arttırılmasına dair projeler için verilmektedir. Ticaret Bakanı Mehmet Muş bir açıklama yaparak Kooperatiflerin Desteklenmesi Programı (KOOP-DES) kapsamında kadın kooperatiflerine hibe desteğine devam edileceğini duyurdu. Bu kapsamda kadın kooperatiflerine üye olan girişimci kadınlara 150 Bin TL'ye kadar hibe desteği verilecek.

140 PROJE İÇİN HİBE DESTEĞİ

2021 yılı içerisinde kadınlara yönelik verilecek olan hibe desteklerine dair son bilgileri kamuoyuna duyuran Ticaret Bakanı Mehmet Muş, “2021 yılı içerisinde hibe desteklerimize devam ediyoruz. 57 ilimizde faaliyet gösteren 127 kadın kooperatifimiz bu desteklerden yararlanacaktır. Bu kapsamda 140 proje için desteklenme kararı alınmıştır. Bu projelere dair hibe desteği ödemeleri yıl içerisinde yapılacaktır.” dedi.

Türkiye'de üretime ve istihdama yönelik tüm projelerin desteklendiğini hatıralatan Bakan Mehmet Muş, “Vatandaşımız yeterki ortaya bir proje koysun. Devletimiz ona gereken desteği vermiştir ve vermeye de devam edecektir. Bireysel tasarrufların kooperatif yoluyla ekonomiye kazandırılmaları amacıyla KOOP-DES programı geçen yıl faaliyete başlamıştır. Kadın kooperatifleri projelerini sermaya sıkıntısı nedeniyle yapamamaları sorununa hibe desteği ile imkan oluşturulmuştur.Bu şekilde kooperatiflerin etkin ve verimli çalışmalşarına imkan kazandırılmış ekonomiye katma değer sunmalarının önü açılmıştır.” ifadelerini kullandı.

HİBE DESTEĞİ ÖDEMELERİ YAPILACAK

Kadın girişimcilerin ekonomi için çok büyük öneme sahip olduklarını bildiklerini söyleyen Bakan Mehmet Muş, “Kadınlarımızın emeklerini ve sermayelerini bri araya getirip kooperatif kurmalarını Ticaret Bakanlığı olarak destekliyoruz. Bu tür kooperatiflere de finansman desteği sağlamak bizim görevimiz 2021 yılı için başvuruları Şubat ayında almıştık. Bu yıl 57 ilde 127 kooperatifin 140 projesine hibe desteği vermeyi kararlaştırdık. Toplam 16 milyon 690 bin TL tutan bu projelere 12milyon 590 bin TL hibe desteği vereceğiz.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)