Bakan Açıkladı! Nisan Ayı Ödemeleri Hesaplara Yatırılmaya Başlandı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu bir son dakika açıklaması yaparak üniversite öğrencilerine burs ve kredi ödemesi müjdesi verdi. Öğrenim kredileri ile burs ödemelerinin başladığı açıklandı.

Bakan Açıkladı! Nisan Ayı Ödemeleri Hesaplara Yatırılmaya Başlandı
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu merakla beklenen haberi duyurdu. Milyonlarca öğrenci Nisan ayına ilişkin burs ve kredi ödemelerinin ne zaman yapılacağının açıklanmasını bekliyorlardı. Bakan Kasapoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile burs ve kredi ödemelerinin öğrencilerin banka hesaplarına yatırılmaya başlandığını duyurdu.

BURS VE KREDİ ÖDEMELERİ NASIL YAPILACAK?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu burs ve kredi ödemelerinin öğrencilerin TC Kimlik numaralarının son hanesine göre yapılacağını açıkladı. Buna göre TC kimlik numaralarının son hanesi 0 olanlar bugün, 2 olanlar yarın, 4 olanlar 8 Nisan'da, 6 olanlar 9 Nisan'da ve 8 olanlar da 10 Nisan'da ödemelerini alacaklar. 10 Nisan'a kadar burs ve kredi ödemelerinin tamamı yapılmış olacak.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE AYLIK NE KADAR BURS VE KREDİ ÖDEMESİ YAPILIYOR

Üniversite öğrencilerine verilen burs ve krediler hakkında açıklama yapan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Toplamda 1 milyon 609 bin 253 öğrencimiz bakanlığımızın bu imkanından yararlanıyor. Lisans öğrencilerine 650 TL, yüksek lisans öğrencilerine 1300 TL ve doktora öğrencilerine 1950 TL aylık burs ve kredi ödemesi yapıyoruz. Her şartta öğrencilerimizin yanında yer almaya ve onları düşünen bir politika uygulamaya devam ediyoruz. Koronavirüs salgınının Türkiye'de görülmeye başlandığı Mart 2020'den itibaren öğrencilerimize 3 milyar 222 milyon 131 bin 297 TL burs ödemesi, 7 milyar 617 milyon 788 bin 804 TL de kredi ödemesi yaptık.” dedi.Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan'ın da öğrencilere çok büyük bir önem verdiğini söyleyen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bugün geldiğimiz nokta ayan beyan şekilde ortadadır. İktidara geldiğimiz 2002 yılında burs ve kredi imkanından faydalanan öğrenci sayımız 451.500'ydi. Bugün ise bu sayı 1.609.253'e çıkmıştır. 2002 yılında lisans öğrencileri 45 TL, yüksek lisans öğrencileri 90 TL ve doktora öğrencileri 135 TL burs ve kredi ödemesi alıyorlardı. Bu tablonun öğrenciler lehine çevrilmesinin mimarı Sayım Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır.” ifadelerini kullandı.
Yorumlar (0)