Bakan Açıkladı Paralar Veriliyor! Destek Ödemeleri Banka Hesaplarına Yatmaya Başladı!

Türkiye'de devlet tarafından vatandaşlara yapılan destek ödemelerine devam ediliyor. Son dakika açıklaması yapılarak paraların hesaplara yatmaya başladığı bildirildi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli vatandaşlara hafta sonuna girmeden destek ödemesi müjdesi verdi.

Bakan Açıkladı Paralar Veriliyor! Destek Ödemeleri Banka Hesaplarına Yatmaya Başladı!

Türkiye'de vatandaşların çok sayıda alanda devlet tarafından desteklenmelerine devam ediliyor. Vatandaşlar nakit destek ödemelerini banka hesaplarından çekebiliyorlar. Son destek ödemesi müjdesini Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli verdi. Yıl içerisinde sürekli destek ödemesi yapan Tarım ve Orman Bakanlığı yeni destek ödemelerini de hak sahiplerinin banka hesaplarına yatırmaya başladı.

DESTEK ÖDEMELERİ YAPILIYOR

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çiftçilere vcerilen destek ödemeleri çiftçilerin üretim yapmalarını teşvik ediyor. Üretim yuapan çiftçiler hem ciddi bir gelir elde ediyorlar hem de ülke ekonomisine katkı sunuyorlar. Bunun desteklenmesi de devlet tarafından yapılıyor. Çiftçilerin topraklarından kopmamaları ve tarımsal üretime devam edebilmeleri için çok sayıda başlık altında destek ödemeleri yapılıyor. 

MÜJDEYİ BAKAN VERDİ

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bir son dakika açıklaması yaparak destekleme ödemelerinin başladığını duyurdu. Çiftçilere müjdemiz var diyerek söze başlayan Bakan Bekir Pakdemirli, “Çiftçilerimiz için bir müjde daha vermek istiyoruz. Bugün yaklaşık 427,5 Milyon TL'lik destek ödemelerini üreticilerimizin banka hesaplarına aktarmaya başlıyoruz. Çiftçimiz üretsiz biz devlet olarak onların her zaman yanındayız. Bu ülkenin yapı taşı olan çiftçilerimize yönelik Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yapıcı politikalarını uygulayıp onları memnun etmeye devam edeceğiz.” dedi. 

PARALAR BANKA HESAPLARINA YATIRILIYOR

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli çiftçilere verilecek olan destekleme ödemeleri hakkında açıklama yapmaya devam ederek, “Hububat, baklagil ve dane mısır desteği kapsamında 61.496 üreticimize 289 Milyon 48 Bin TL ödeme yapıyoruz. Mazot gübre desteği kapsamında da 130 Milyon 510 Bin 158 TL ödeme gerçekleştireceğiz. Bunlara ek olarak da korsal kalkınma destekleri kapsamında 7 Milyon 904 Bin 951 TL ödeyeceğiz. Tüm bu ödemelere bugünden itibaren başlıyoruz. Çiftçilerimize hayırlı, uğurlu ve bereketli olsun.” şeklinde konuştu. 

Yorumlar (0)