Bakan Albayrak'tan Son Dakika Kredi İndirimi Açıklaması Geldi!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Merkez Bankası faiz indirimi kararı ve bankaların kredi oranları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Albayrak'tan Son Dakika Kredi İndirimi Açıklaması Geldi!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Merkez Bankası faiz indirimi kararı ve bankaların kredi oranları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Enflasyon rakamlarını da değerlendiren Bakan Albayrak indirimin süreceğini söyledi!

Bakan Berat Albayrak Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası 10. Yıl Daveti'nde önemli açıklamalarda bulundu. Enflasyon Oranları Düşmeye Devam EdecekBakan Berat Albayrak yapmış olduğu açıklamasında "Özellikle yılın ikinci yarısındaki rahatlamayla yılı pozitif bir büyüme rakamıyla inşallah kapatacağımıza inanıyoruz. Yıllık tüketici enflasyonu yüzde 25.2 seviyesinde 2019 Ağustos ayında yüzde 15 seviyesine geriledi. Ve önümüzdeki Eylül endeksleri, projeksiyon ve tahminler tek haneli hem ÜFE hem TÜFE'de tek haneli rakamları yakalayacağımızı gösteriyor. Yılın sonuna hedeflerimizden daha iyi bir performansla ulaşacağız" dedi. Kredi Oranları Hızla Düşecek! Merkez Bankası faiz indirimi kararını değerlendiren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak faiz indirimi sürecinin devam edeceğini belirterek "Yılı pozitif bir büyüme ile kapatacağımıza inanıyorum. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin belki de en büyük cari fazlasını göreceğiz.Merkez Bankası’nın faiz kararının etkilerini önümüzdeki günlerde göreceğiz" diyerek faiz indiriminin süreceğini söyledi. Bakan Albayrak bankaların konut kredisi faiz oranlarınnı yüzde 15,01 ve ihtiyaç kredisi faiz oranlarının yüzde 16,02 seviyesine çekildiğini belirterek söz konusu indirimin hızlanarak artacağı müjdesini verdi.  Emlak365.com


Yorumlar (0)