Bakan Berat Albayrak İstifa Ettiğini Açıklamıştı! AK Parti MYK Sonrası Ömer Çelik'ten İlk Resmi Açıklama Geldi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak dün resmi sosyal medya hesabı üzerinden sağlık sorunlarını gerekçe göstererek, çok konuşulacak bir metin yayımlayarak istifa ettiğini duyurmuştu.

Bakan Berat Albayrak İstifa Ettiğini Açıklamıştı! AK Parti MYK Sonrası Ömer Çelik'ten İlk Resmi Açıklama Geldi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak dün resmi sosyal medya hesabı üzerinden sağlık sorunlarını gerekçe göstererek, çok konuşulacak bir metin yayımlayarak istifa ettiğini duyurmuştu. Ancak istifa haberinin sadece sosyal medyadan duyurulması ve resmi açıklama yapılmaması nedeniyle istifa kararı resmiyet kazanmamıştı. Yine Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Bakan Berat Albayrak'ın istifasının kabul edilip edilmeyeceği konusunda da ikilem yaşanmış ve soru işaretleri gündeme gelmişti. Konu hakkında beklenen ilk resmi açıklama AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik tarafından yapıldı. Peki, Berat Albayrak istifa etti mi, istifa mı etti, Berat Albayrak twitter hesabı hacklendi mi, neden istifa etti, Cumhurbaşkanı Erdoğan Berat Albayrak'ın istifasını kabul etti mi, eder mi?

Türkiye dün akşam saatlerinde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yapıldığı iddia edilen istifa açıklaması ile sarsılmıştı. Bir anda gündemin ısınmasına neden olan açıklama Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın resmi instagram hesabı üzerinden yapılırken başka hiçbir açıklama gelmemesi, Anadolu Ajansı ve TRT tarafından haberin servis edilmemesi ise şüphe yaşanmasına neden olmuştu. Konu hakkında beklenen ilk resmi açıklama AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik tarafından yapıldı. BERAT ALBAYRAK İSTİFA MI ETTİ, AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÖMER ÇELİK'TEN TARAFINDAN RESMİ AÇIKLAMA GELDİ!!!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in Berat Albayrak'ın istifasına ilişkin konuşması şu şekilde;"Cumhurbaşkanılığı Hükümet Sisteminde göreve getirme, görevden alma, yetkilendirme Cumhurbaşkanı Erdoğan'a aittir. MYK'nın konusu olan bir konu değil. Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde olan bir konudur. Cumhurbaşkanı Erdoğan takdirinde olan bu konuya ilişkin kararını kamuoyu ile paylaşacaktır. "HAZİNE VE MALİYE BAKANI BERAT ALBAYRAK TARAFINDAN PAYLAŞILDIĞI İDDİA EDİLEN İSTİFA AÇIKLAMASI Sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamalarda Bakan Berat Albayrak "Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım”"Çok büyük hedeflerle çıktığımız bu yolculukta gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir.""Enerji'de olduğu gibi Ekonomi'de de ektiğimiz tohumlar çokta uzak olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştırdığına şahit olacağız inşaallah. Bundan en ufak şüphem yoktur.""Bu 5 yıllık süre zarfında benimle zor ama kutsal yükü yüklenen yüm yakın mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çokça hakkım geçmiştir haklarını helal etsinler. At izinin it izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun.""Türkiye tarihindeki belki de en kritik dönemlerden sayılacak olan bu 5 yıllık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamdolsun. Gaybı, kalpleri ve hakiki niyetleri bilen mutlak güç sahibi Cenab-ı Allah bizleri Sırat-i Müstakim'den ayırmasın. Sonumuzu hayreylesin." sözleri ile istifa ettiğini duyurmuştu. 

Emlak365.com


Yorumlar (0)