Bakan Berat Albayrak Konkordatodan Çıkan Firma Sayısını Açıkladı!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak konkordato dan çıkan şirket sayısı hakkında rakamları açıkladı! Detaylar haberimizde.

Bakan Berat Albayrak Konkordatodan Çıkan Firma Sayısını Açıkladı!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak konkordato dan çıkan şirket sayısı hakkında rakamları açıkladı! Detaylar haberimizde..

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak konkordato açıklaması yaptı. Konkordato İlan Eden Şirketlerin Sayısı Azalıyor! Bakan Albayrak almış oldukları önlemler ile 787 firmanın konkordato sürecinden çıktığını söyledi. Resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamada Bakan Albayrak "Dengelenme sürecinin etkisi ve bankalarımızın aldığı sorumluluk ile konkordatoları gündemimizden çıkarıyoruz. Başvurular bu yılın ilk çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre 3’te 2 oranında düştü. 8 milyar liralık kredi ve 787 firma konkordatodan çıktı" açıklamasında bulundu. 

Çok Sayıda İnşaat Firması Da Konkordato İlan Etmişti! Dolar kurunda yaşanan hızlı artış ile beraber özellikle de kamu müteahhitliği yapan pek çok inşaat şirketi büyük zarar ederek iflasın eşiğine süreklenmiş ve bankaların taşınmazlarını icra yolu ile  satmasını engellemek adına konkordato ilan etmişti. Türkiye'nin en güçlü inşaat markalarının bile konkordato ilan etmesi inşaat sektörünün içerisinde olduğu zorlu süreci gözler önüne sermişti. Bakan Berat Albayrak tarafından yapılan açıklamada 8 milyar liralık kredi paketi ve 787 firmanın konkordatodan çıkmak için başvuru yaptığı açıklandı. Yeni konkordato başvurusu rakamlarının da geçen senenin aynı dönemine oranla üçte iki oranında azaldığını belirten Bakan Albayrak Geçen senenin Ekim ayında konkordato başvurusu yapan şirket sayısı 457 olarak açıklanırken Nisan ayına bu rakam 40'a geriledi. Konkordatodan çıkması beklenen şirket sayısı ise bin olarak açıklandı. Emlak365.com


Yorumlar (0)