Bakan Elvan Açıkladı: Hukuk ve Ekonomi Alanındaki Yeni Reform Paketi Ne Zaman Açıklanacak?

Piyasaların beklemiş olduğu en önemli konuların başında yer alan yargı ve ekonomi reformu paketleri hakkında Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'dan son dakika açıklaması geldi.

Bakan Elvan Açıkladı: Hukuk ve Ekonomi Alanındaki Yeni Reform Paketi Ne Zaman Açıklanacak?
Piyasaların beklemiş olduğu en önemli konuların başında yer alan yargı ve ekonomi reformu paketleri hakkında Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'dan son dakika açıklaması geldi. Dolar kurunda başlayan yükseliş sonrası gelen açıklama piyasalarda pozitif fiyatlandı.

YENİ HUKUK VE EKONOMİ REFORM PAKETİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bakan Elvan'ın resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamada "Makroekonomik İstikrar Politikalarını ve Yapısal Politikaları içeren "Ekonomik Reform" çalışmalarımızda sona geldik.

Reform politikalarımızın detaylarını Sayın Cumhurbaşkanımız Mart ayının ikinci haftasında kamuoyuyla paylaşacak. 2021 yılı reformlar yılı olacak" ifadelerine yer verilerek Mart ayının ikinci haftası işaret edildi. 2021 yılının Türkiye için yeni reformlar yılı olacağını duyuran Bakan Elvan'ın açıklamaları sonrasında piyasalarda oluşan pozitif fiyatlamalar dikkat çekti.DOLAR KURUNDA YAŞANAN YÜKSELİŞ SONRASI EKONOMİ KADROSU DEĞİŞMİŞ, REFORM AÇIKLAMASI GELMİŞTİ!

Hatırlanacağı üzere dolar kurunun 8.54 TL seviyesine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüş ve tarihi rekor kırmıştı. Yaşanan bu sürecin ardından Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal görevinden alınmış yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bir dönem maliye bakanlığı da yapan Naci Ağbal atanmıştı.

Bu kararın ardından sürpriz bir şekilde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa etmiş, boşalan koltuğa ise Lütfi Elvan atanmıştı. Yapılan görev değişimleri sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan hukuk ve reform paketleri ile piyasalara güven aşılanmış, faiz artırımlarının desteği ile de dolar kuru düşüşe geçmiş ve 7 TL seviyesinin altını görmüştü.
Yorumlar (0)