Bakan Elvan'dan Son Dakika Esnafa Destek Açıklaması Geldi!

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan tarafından esnafa destek hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

Bakan Elvan'dan Son Dakika Esnafa Destek Açıklaması Geldi!
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan tarafından esnafa destek hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Bakan Elvan sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklama ile pandemi nedeni ile mağdur olan esnafları yalnız bırakmayacaklarını bir kere daha duyurdu.

ESNAFA DESTEK PANDEMİ SONA ERENE KADAR DEVAM EDECEK! 

Bakan Elvan'nın resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklama ile "Esnafımız bizim için değerlidir, kıymetlidir. Pandemi sürecinden ne denli etkilendiklerini biliyoruz. Esnaf kardeşlerimin karşılaştığı sorunları en aza indirmek adına farklı destek mekanizmalarını devreye aldık, bundan sonraki dönemde de esnaflarımızı yalnız bırakmayacağız.

TESK yönetimiyle gerçekleştirdiğimiz toplantıda esnafımızın sorunlarını, beklentilerini ve taleplerini ele aldık. Sn. Bendevi Palandöken ve heyetine değerli fikirleri için teşekkür ediyorum. Birlikten kuvvet doğar!" ifadelerine yer verdi.Bakan Elvan'ın açıklamalarının ardından gözler esnafların taleplerine çevrildi. Esnafa destek paketi hakkında TESK Başkanı Bendevi Palandöken tarafından çok sayıda talepte bulunulmuş, bu talepler hakkında Hazine ve Maliye Bakanı ile görüşme gerçekleşmişti.

Ticaret Bakanlığı tarafından esnafa kira yardımı ve ciro kaybı desteği ödemeleri başlamıştı. Ancak esnafların pandemi bitene kadar vergi borcunun ertelenmesi, kira yardımı, gelir kaybı ödemesi, elektrik ve su faturası gibi giderlerinin karşılanması ya da fatura borçlarına erteleme gibi pek çok talep bulunuyordu. Bakanlıktan yeni destek açıklaması beklenirken esnafa faizsiz destek kredisi ya da en az 6 ay ertelemeli düşük faizli kredi desteği gibi nakit para desteğinin sağlanması talepleri de üst sıralarda yer alıyor.
Yorumlar (0)