Bakan Pekcan Konkordato İlan Eden Şirket Sayısı Verilerini Açıkladı!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan bütçe görüşmeleri esnasında kendisine yöneltilen sorular neticesinde konkordato ilan eden şirket sayısını açıkladı! Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı'na ait 2019 yılı bütçe görüşmeleri kapsamında, Bakan Dönmez ve Bakan Pekcan TBMM Genel Kurulunda milletvekilleri tarafından yöneltilen soruları yanıtladı.

Bakan Pekcan Konkordato İlan Eden Şirket Sayısı Verilerini Açıkladı!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan bütçe görüşmeleri esnasında kendisine yöneltilen sorular neticesinde konkordato ilan eden şirket sayısını açıkladı!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı'na ait 2019 yılı bütçe görüşmeleri kapsamında, Bakan Dönmez ve Bakan Pekcan TBMM Genel Kurulunda milletvekilleri tarafından yöneltilen soruları yanıtladı. Konkordata İlan Eden Şirket Sayısı Kaç?Türkiye'de son dönemin en çok merak edilen konuları arasında yer alan konkordato ilan eden şirket sayısı Bakan Pekcan tarafından açıklandı. Özellikle de İstanbul, Ankara ve İzmir'de yer alan şirketlerin konkordato ilan ettikleri görüldü. Bakan Pekcan toplam konkordato ilan eden şirket sayısını 846 olduğunu belirterek "Anonim şirketlerde 294'e, limited şirketlerde 552'ye, toplam 846'ya ulaştı. Bunun 282'si İstanbul, 115'i Ankara, 65'i İzmir, 46'sı Kocaeli, 28'i Mersin, 25'i Bursa, 13'ü Hatay, 14'ü Kayseri, diğerleri de 260 civarında" açıklamasında bulundu. Konkordato Ne Demek?En basit tanımı ile iflas anlaşması olan konkordato sözlük terimi olarak ise "bir borçlunun ticari durumunun sarsılmış olmasıyla alacaklıların, alacaklarını belli bir plana göre almaları konusunda kendi aralarında vardıkları ve mahkemece onaylanan anlaşma" olarak tanımlanıyor. Konkordato Başvurusu Nereye Yapılır?Konkordato başvurusu İcra Tetkik Mercii Hakimliği’ne yapılmaktadır. Bilirkişi bu başvuru ardından inceleme yapar ve başvurunun kabulüne ya da reddine karar verilir. Karar olumlu çıkarsa bu durumda konkordato komiseri atanır ve komiser bütün süreci takip ederek detaylı rapor hazırlar. Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız için TIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Yorumlar (0)