Bakan Selçuk Açıkladı: 3 Mayıs'ta Sınavlar Olacak Mı, Ortaokul ve Lise Sınavları Ertelendi Mi, İptal Oldu Mu?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk son dakika açıklaması yaptı. 3 Mayıs ta sınavlar olacak mı ortaokul, sınavlar ertelendi mi lise son dakika, 3 mayıs ta sınavlar iptal mi, bilim kurulu karar aldı mı, kabine toplantısı ne zaman, 3 mayıs'ta hangi sınavlar var, yapılacak?

Bakan Selçuk Açıkladı: 3 Mayıs'ta Sınavlar Olacak Mı, Ortaokul ve Lise Sınavları Ertelendi Mi, İptal Oldu Mu?
Milyonlarca öğrenci ve veli tarafından beklenen 3 Mayıs sınavları hakkında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından son dakika açıklaması geldi. Bakan Selçuk

SINAVLAR İPTAL OLDU MU SON DAKİKA: 3 MAYIS TA SINAVLAR OLACAK MI ORTAOKUL, LİSE SINAVLARI ERTELENDİ Mİ?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yapmış olduğu açıklamasında en düşük riskin dahi mutlaka değerlendirmeye alındığını belirterek eğitim bilimciler olarak kendi içlerinde yaşanan tüm gelişmeleri değerlendirerek sonra karar aldıklarını belirterek "O yüzden açıp kapatmalar oluyor.

3 Mayıs'taki sınavlarla ilgili bakış açımız şu; eğer hocalarımız tabloyu ortaya koyduklarında bunların ertelenmesi gerekir bir şekilde yeniden bir tanzime ihtiyaç var denildiğinde, inanın hiç tereddüt etmeyiz derhal yaparız. Bizim hiçbir şekilde bir ısrarımız ya da bir beklentimiz olamaz, buna hakkımız yok.

Çünkü çocuklarımız, kıymetli velilerimiz, öğretmenlerimiz kıymetli bizim, o yüzden de tümüyle tabloya bakıp, veriye bakıp, bilime bakıp, böyle bir kararı gözden geçiririz, yeniden ele alırız" diyerek şu anda alınan bir karar olmadığını ancak çocukları riske atacak hiçbir karar imza atmayacaklarını dile getirdi. Bakan Selçuk ertelenmesi gereken durumların ortaya çıkması durumunda 3 Mayıs ta sınavları yeniden hiç tereddüt etmeden erteleyeceklerini dile getirdi.

3 MAYIS TARİHİNDE HANGİ SINAVLAR YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile Lise 9. sınıf, 10. sınıf ve 11. sınıf öğrencilerinin sınavları 3 Mayıs 2021 tarihine ertelenmiş, bu tarih itibari ile liselerde yeniden yüz yüze sınavların uygulanacağı ilan edilmişti.
Yorumlar (2)
Naz 2 hafta önce
Nisanda olsun sınavlar
zeb 2 hafta önce
ya direk yapmasınlar geçen sene bir sınav yetiyordu bu sene ne değişti