Bakan Selçuk Açıkladı! İhtiyaç Sahipleri İçin Mart Ayı Sosyal Yardım Ödemeleri Başladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan son dakika açıklaması ile Mart ayı sosyal yardım desteği ödemeleri için sürecin başladığı duyuruldu. İhtiyaç sahibi olan kişiler için devlet tarafından ödenen şartlı eğitim/ şartlı sağlık, çoklu doğum ve kronik hastalık yardımları için ödemeler bugün itibari ile hesaplara yatırılmaya başlanacak!

Bakan Selçuk Açıkladı! İhtiyaç Sahipleri İçin Mart Ayı Sosyal Yardım Ödemeleri Başladı
İhtiyaç sahipleri tarafından beklenen müjdeli haber verildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan resmi açıklama ile şartlı eğitim/ şartlı sağlık, çoklu doğum ve kronik hastalık yardımları Mart ayı ödemelerinin bugün itibari ile başladığı ilan edildi.

İHTİYAÇ SAHİBİ 3 MİLYONA YAKIN KİŞİYE DEVLET 274 MİLYON LİRALIK ÖDEME YAPACAK! 

Bakan Selçuk tarafından açıklanan rakamlara göre 3 nakdi sosyal destek programı kapsamında ihtiyaç sahibi olarak belirlenen 2 milyon 667 binden fazla ihtiyaç sahibine toplamda 274.302.419,78-TL ödeme yapılacak.

Ödeme programı kapsamında şartlı eğitim yardımı, şartlı sağlık yardımı, çoklu doğum yardımı ve kronik hastalık yardımları kapsamında sayıları 2 milyon 667 bini aşan kişilere bakanlık bütçesinden 274 milyon 302 bin liralık ödeme yapılacak. Ödemeler kapsamında daha önce hak sahibi olarak belirlenen kişilerin hesaplarına belirlenen tutarlar yatırılacak.

Çoklu doğum sonucu dünyaya gelen çocuklar için ailelere çoklu doğum yardımı parası ödenirken ilk okul ve orta okul çağında olan çocuklar, 0-6 yaş arasında olan çocuklar ile gebe kadınların gebelikleri, doğumları ve loğusalık dönemleri için ihtiyaç sahibi ailelere Bakanlık tarafından 2 ayda bir olmak üzere düzenli sosyal yardım ödemesi yapılıyor.

Kronik hastalığı olan ihtiyaç sahibi kişilere de devlet sosyal yardım ödemesi yaparken bu kapsama giren bin 929 ihtiyaç sahibi kronik hastaya da devletin kasasından 3 milyon 188 bin liralık ödeme yapılacak. Kronik hastalık yardım ödemeleri bugün itibari ile hesaplara yatırılmaya başlanırken diğer ödemelerde 25-29 Mart 2021 tarihleri arasında hesaplara yatırılmış olacak.
Yorumlar (0)