Bakan Son Dakika Olarak Açıkladı! Ödemeler Bugün Yapılıyor!

Türkiye'de milyonlarca vatandaş tarafından beklenen ödeme müjdesini Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk verdi. Bakan Selçuk yaptığı açıklama ile kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşı ödemeleri hakkında bilgi verdi.

Bakan Son Dakika Olarak Açıkladı! Ödemeler Bugün Yapılıyor!
Türkiye'de milyonlarca vatandaşın yararlandığı devlet destekleri hakkında bugün önemli bir gelişme yaşandı. Kısa Çalışma Ödeneği ile çalışma hayatını koronavirüs sürecinde destekleyen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bir yandan da işsizlik maaşı almaya hak kazanan vatandaşlara her ay hakları oranında ödeme yapıyor. Bu ödemelere ilişkin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk bugün bir son dakika açıklaması yaptı.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ ÖDEMELERİ HESAPLARA YATIYOR

Kısa Çalışma Ödeneği ödemelerine dair müjdeyi duyuruan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Kısa çalışma ödeneği alan çalışanlarımızın Mart ayına ilişkin ödemeleri bugün hesaplarına yatırılacak. Devlet olarak çalışma hayatını desteklemeye devam ediyoruz. Mart ayında kısa çalışma ödeneği kapsamında olan vatandaşlarımız bugün ödemelerini tahsil edebilecekler.” dedi.

İŞSİZLİK MAAŞI ÖDEMELERİ BUGÜN HESAPLARDA

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk işsizlik maaşları hakkında da sn bir bilgilendirme yaparak, “Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden işsizlik maaşı almaya hak kazanmış vatandaşlarımızın Mart ayına ilişkin işsizlik maaşı ödemelerini bugünden itibaren yapıyoruz. Bu vatandaşlarımızın hesaplarına işsizlik maaşı Mart ayı ödemeleri bugün yatırılacak. Kendilerine hayırlı harcamalar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

ÖDEMELER NASIL YAPILACAK

Öte yandan Bakan Zehra Zümrüt Selçuk kısa çalışma ödeneği ile işsizlik maaşı ödemelerinin ansıl yapılacağına dair de bilgilendirmede bulunarak, “Kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşı ödemesi alan vatandaşlarımızın bu ödemeleri ne şekilde alabileceklerini de belirledik. Daha önceki aylarda olduğu gibi İŞKUR'a IBAN bildirimi yapan vatandaşlarımız ödemeleri direkt olarak banka hesaplarına yapılacak. İŞKUR'a IBAN bildirimi yapmayan vatandaşlarımızın kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşı ödemeleri önceki aylarda olduğu gibi PTT üzerinden gerçekleştirilecek. Bir kimlik ile PTT şubelerine gidecek olan vatandaşlarımız bu ödemeleri tahsil edebilecekler.” şeklinde konuştu.

Öte yandan kısa çalışma ödeneği ile alakalı olarak bugün yapılacak ödemeler bu kapsama gerçekleştirilecek son ödemeler olacak. 31 Mart 2021 tarihinde kısa çalışma ödeneği uygulamasına son verilmişti. Artık çalışanların bu uygulamadan yararlanıp ödeme almaları mümkün olmayacak.
Yorumlar (0)